Jaki_laptop_kupić_do_pracy_zdalnej_1unsplash

Ogłoszona w 2020 roku pandemia mocno wpłynęła na nasze codzienne życie oraz pracę. Wiele osób z dnia na dzień musiało się przygotować do pracy zdalnej, czyli tzw. home office. W związku z tym wielu pracowników agencji marketingowych, pracowników biurowych i zawodów związanych z usługami, które można realizować zdalnie, musiało przebudować codzienną pracę. Wiązało się to z przeniesieniem biura, laptopów czy drukarek do własnych domów. Podpowiadamy, co warto mieć w domowym biurze, żeby pracować efektywnie i przyjemnie.

Jaki laptop kupić do pracy na home office?

Wraz ze wzrostem ilości zapytań nt. home office wzrosła liczba ciekawych ofert laptopów z różnej kategorii. W internetowych sklepach znajdziemy też dobre promocje zarówno na laptopy do gier, laptopy do pracy czy laptopy na co dzień. Kupując laptop musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego parametry. Istotny jest szybki procesor i dobra karta graficzna, a także pamięć podręczna, która nie powinna być aktualnie niższa niż 8GB. Laptop do codziennego użytku (przeglądanie stron internetowych, Social Mediów czy odbieranie poczty elektronicznej), który będzie w stanie pracować nawet do 8 godzin to koszt często mniejszy niż 2000 zł.  

Jaki_laptop_kupić_do_pracy_zdalnej2_unsplash
fot. unsplash

Jaki laptop kupić do pracy zdalnej dla ucznia do pracy zdalnej?

Przeniesienie życia codziennego ze szkół do domów jest dla wielu rodzin swojego rodzaju rewolucją. Jak się okazuje dostęp do komputera w Polsce posiada ponad 85% gospodarstw domowych. W związku z koniecznością dostępu do komputera i internetu wielu rodziców i opiekunów było zmuszonych do kupna komputera umożliwiającego naukę. Laptop dla ucznia powinien być wyposażony m.in. w kamerę do pracy zdalnej. Dobrą baterię i średniej klasy procesor. Ekran laptopa nie musi być wielki – do zdalnej nauki oraz poszukiwania wiedzy w internecie w zupełności wystarczy taki o przekątnej 15,6 cala. Dzięki temu laptop będzie spełniał swoje zadanie i jednocześnie będzie lekki i poręczny dla dziecka. Warto zwrócić uwagę na jego powłokę i zainwestować w model z matową lub antyodblaskową matrycą. Laptop dla ucznia może posiadać zintegrowaną kartę graficzną – na tym etapie nie jest konieczne wyposażenie komputera w mocniejszą i siłą rzeczy – droższą kartę graficzną. Na końcu nie zapomnijmy o sprawdzeniu obudowy laptopa – powinna być mocna i odporna na uszkodzenia oraz zarysowania – dzieci często nie szanują sprzętów, przez co narażone są na szybkie zniszczenie.

Jaki_laptop_kupić_do_pracy_zdalnej2_unsplash
fot. unsplash

Jakie akcesoria do komputera kupić do pracy zdalnej?

Do przydatnych akcesoriów około komputerowych można zaliczyć m.in. bezprzewodową myszkę komputerową, lampkę LED biurkowąbezprzewodowy głośnik, stojak na smartphone’a. Niekiedy mimo pandemii musimy pojawić się w biurze, np. po to, żeby przynieść pliki do pracy dla innego pracownika. Wtedy warto zaopatrzyć się w bezprzewodowy dysk USB o dużej pojemności uzależnionej od tego, co musimy na nim przenosić. Do innych niezbędników można doliczyć bezprzewodowe słuchawki w samoładującym się etui. To przydatny gadżet dla tych z nas, którzy w pracy zdalnej muszą prowadzić wiele rozmów przez Google Meets czy Skype. Nie krępują one ruchów, mają czuły mikrofon i ładują się po włożeniu do wodoszczelnego pudełeczka. Dla tych z nas, którzy nie lubią wkładać słuchawek do uszu zaleca się kupno głośników bezprzewodowych. Są poręczne i wystarczająco głośne, a do tego na jednej baterii potrafią grać nawet kilkanaście godzin. Dodatkowym plusem jest fakt, że po pracy taki głośnik można odłączyć i wziąć ze sobą na wycieczkę czy po prostu do innego pomieszczenia w domu. Jeśli w pracy prowadzimy różnego rodzaju zdalne prezentacje, warto pomyśleć o lampie pierścieniowej LED, która doskonale oświetli naszą twarz podczas wystąpienia. 

Przydatny niezbędnik do pracy zdalnej?

Co jeszcze warto kupić pracując prosto z domu? Warto zadbać o miejsce, w którym będzie stał nasz komputer. Wygodny fotel z podłokietnikami to przedmiot obowiązkowy, dzięki któremu zatroszczymy się o nasz kręgosłup. Dodatkowo biurko lub stolik do laptopa, z możliwością dostosowywania nachylenia. Jeśli lubimy czasami popracować siedząc na kanapie doskonale sprawdzi się tu podstawka pod laptopa z możliwością chłodzenia i podłączenia lampki LED. Nie zapominajmy o innych akcesoriach ułatwiających pracę, jak podkładka pod myszkę, dodatkowa klawiatura, designerskie notesy czy eleganckie świeczki. Dzięki temu praca będzie choć odrobinę przyjemna. Jeśli chcemy chronić swój komputer przed zalaniem wodą, herbatą czy colą, warto pomyśleć o kupnie zamykanego kubka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here