słuchawki bezprzewodowe
fot. pexels

Głośnik bezprzewodowy czy słuchawki?

Głośniki bezprzewodowe, czyli tak zwane głośniki przenośne cieszą się ogromną popularnością szczególnie wśród młodzieży i młodszych konsumentów. Pozwalają im na swobodę, słuchanie ulubionej muzyki zawsze wtedy, kiedy chcą, długi czas użytkowania na jednym naładowaniu oraz cieszenie się dobrą jakością granej muzyki. W sklepach ze sprzętem grającym znajdziemy głośniki bezprzewodowe od tych najmniejszych kompaktowych, idealnych do małego plecaka czy torebki, po większe kilku kilogramowe, które automatycznie są o wiele mocniejsze i sprawdzają się na większych imprezach czy w terenie. Głośniki bezprzewodowe są bardzo często wodoodporne i wykonane z wytrzymałych materiałów. Dzięki temu producenci rekomendują je jako te, z którymi można podróżować. Niektóre z nich posiadają wbudowane zaczepy i pas, dzięki któremu można je nosić na ramieniu – m.in. JBL BoomBox. 

Soundsystem do małego mieszkania – na co zwrócić uwagę?

glosnik bluetooth
fot. pexels

Polacy żyją bardzo często w niewielkich mieszkaniach (często kawalerkach lub dwupokojowych mieszkaniach z aneksem, w których ciężko znaleźć miejsce na umieszczenie profesjonalnego systemu nagłaśniającego, który często zajmuje sporo miejsca i wymaga odpowiednio dużej przestrzeni, żeby zapewnić najlepszą jakość odtwarzanej muzyki. Dlatego też producenci wymyślają sprzęty grające, które nie zajmują wiele miejsca, ale pozwalają na słuchanie muzyki na najwyższym poziomie. Nowoczesny soundsystem składa się bardzo często z bezprzewodowych głośników w modnym kształcie. Koszt takiego rozwiązania to kwota zaczynająca się od około 700 zł, a kończąca na kilku tysiącach. Jeżeli posiadamy w domu niewiele miejsca, a zależy nam jednak na ładnym dźwięku, warto zainwestować w tak zwany soundbar. To urządzenie składające się z subwoofera oraz z listwy głośnikowej. Może przyjmować różny kształt, ale najczęściej jest to subwoofer w kształcie prostopadłościanu i podłużna listwa, z której wydobywa się muzyka. Na rynku znajdziemy bezprzewodowe soundbary, dzięki czemu nasz salon nie zostanie “udekorowany” kolejnymi przewodami, które negatywnie wpływają na estetykę pomieszczenia. Soundbar można sterować za pomocą klasycznego pilota do telewizora, dzięki czemu nie musimy ich dublować. Bez problemu podłączysz do niego Smart TV czy też laptopa, notebooka czy tablet.

 

Bezprzewodowe słuchawki

 

Nowoczesne słuchawki bezprzewodowe bardzo często mają futurystyczny wygląd, które dla wielu użytkowników nie przypominają słuchawek w ogóle. Ich używanie jest wygodne, proste i daje pewnego rodzaju wolność. Bezprzewodowe słuchawki pozwalają na wielogodzinne słuchanie muzyki czy rozmowy audio. Możesz łączyć je nie tylko ze smartfonem, ale i z innymi urządzeniami, na których słuchasz muzyki. Wyższej klasy słuchawki bezprzewodowe posiadają wbudowany mikrofon oraz panele umożliwiające sterowanie muzyką czy odbieranie lub odrzucanie połączeń telefonicznych. Po podłączeniu ich do telefonu możemy decydować o rodzaju dźwięku, jaki będą emitowały. 

Słuchawki do biegania

sluchawki do biegania
fot. pexels

Słuchawki do biegania i różnych innych aktywności to idealny pomysł na prezent dla osoby lubiącej sport. Wytrzymałe na upadki i uderzenia, zaprojektowane tak, by nie spadały z głowy czy z uszu podczas biegania. Słuchawki dla sportowca powinny być wodoodporne. Sporą popularnością cieszą się bezprzewodowe słuchawki do biegania, które nie plączą się podczas biegu i są zdecydowanie lżejsze, co przy tego rodzaju aktywności jest bardzo istotne. W sklepach ze sprzętem elektronicznym znajdziemy również słuchawki na pałąku taki model jest bardzo lubiany wśród biegaczy i chodziarzy. Należy jednak pamiętać o przechowywaniu go w etui. Długi pałąk jest narażony na złamanie w przypadku przechowywania ich luzem. Co ważne – pamiętaj, żeby nie używać słuchawek podczas jazdy rowerem. Jest to bardzo niebezpieczne i może doprowadzić do nieszczęśliwego wypadku. Nowsze i droższe modele słuchawek posiadają inteligentne systemy przepuszczania dźwięku. Co to oznacza? Między innymi to, że możesz decydować o tym ile dźwięku z otoczenia będzie dostawało się do uszu. Dzięki temu biegając na zewnątrz jesteś w stanie monitorować stan bezpieczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here