Jaki smartfon kupić do 500 i 1000 zł?

Jeżeli chcemy kupić smartfon za 500 zł, to jest to minimum, jeśli chodzi o zakup przyzwoitego modelu, który będzie płynnie działał i obsługiwał różnego rodzaju aplikacje. W tej cenie znajdzie się kilka wartych uwagi modeli, jak np. Samsung Galaxy M11 w niebieskiej obudowie. Wyposażony w 8-rdzeniowy procesor i 3 aparaty, w tym optyka szerokokątna (dwa z tyłu telefonu i jeden z przodu), a także duży ponad 6-cio calowy ekran sprawdzi się idealnie dla młodych użytkowników smartfonów. Idealny do połączenia z pierwszym zegarkiem typu smartwatch. Przy racjonalnym użytkowaniu z powodzeniem będzie służył nam przez cały dzień. Model ten dostaniemy w popularnym sklepie za niecałe 500 zł. Jeżeli interesuje nas lepszy model w nieco wyższym budżecie (1000 zł), to godnym uwagi modelem jest smartfon Xiaomi Redmi Note 9, o nieco większym ekranie i znacznie lepszym aparatem. Wbudowana pamięć 128 GB sprawia, że zmieści się na nim dużo zdjęć i ciekawych aplikacji. Kupując smartfon warto dokupić do niego głośnik bezprzewodowy.

fot. pexels

Jakie aplikacje warto zainstalować na swoim smartfonie?

Dzisiejsze telefony służą nam nie tylko do komunikacji (jak kiedyś), ale również do szeroko pojętej rozrywki, pracy zawodowej czy nauki. Wymyślono już wiele ciekawych aplikacji, ale te należą do najpopularniejszych:

  • aplikacja do mierzenia kroków – to nie tylko pomiar codziennych kroków i przebytego dystansu. To aplikacja motywująca i zachęcająca do podjęcia aktywności. Dzięki niej możemy monitorować nasz sen, samopoczucie i faktyczną aktywność. Po połączeniu z opaską monitorującą aktywność telefon pokaże nam jeszcze bardziej szczegółowe informacje
  • aplikacja do tworzenia grafik na smartfonie – aplikacja Canva szczególnie przydatna osobom prowadzącym profile w mediach społecznościowych. W prosty sposób przy jej użyciu możecie stworzyć estetyczne grafiki i kolaże ze zdjęć. Aplikacja dostępna w wersji darmowej (z ograniczeniami) i w wersji płatnej
  • aplikacja do montażu filmików na smartfonie – bardzo przydatna aplikacja Inshot, dzięki której możesz montować krótkie filmiki i publikować je w swoich mediach społecznościowych
  • aplikacja do researchu win – coś dla miłośników eleganckich trunków. Zeskanuj etykietę lub kod kreskowy wina, a aplikacja opowie Ci o nim istotne informacje. Istnieje też wiele podobnych aplikacji, które pomagają osobom starszym lub niepełnosprawnym w poruszaniu się po sklepie. 

Przydatne akcesoria do smartfona

Jednym z popularnych ostatnio akcesoriów do smartfona dla seniora jest opaska SOS, czyli urządzenie zapewniające bezpieczeństwo osobom starszym. Dzięki niej możemy zadbać o bliskich i być w ich pobliżu, gdy nas wezwą. Z kolei gadżet, bez którego życia nie wyobrażają sobie młode osoby to słuchawki do smartfona. Z mikrofonem, do prowadzenia firmowych i prywatnych rozmów, czy też słuchania podcastów i ulubionej muzyki.

fot. pexels

Przydatne funkcje w smartfonie

Jak już wspomnieliśmy smartfon to bardzo zaawansowane urządzenie, które w inteligentny sposób pomaga nam ogarniać rzeczywistość. Jeśli jeszcze nie poznałaś/eś tych funkcji w swoim smartfonie, koniecznie nadrób zaległości.

  • jak namierzyć smartfon – to bardzo przydatna opcja, gdy zgubisz telefon. Warto pamiętać o konfiguracji telefonu zaraz po zakupie, żeby później móc w razie potrzeby z niej skorzystać
  • Asystent Google – to bez wątpienia jedna z najbardziej zaawansowanych aplikacji, która pełni rolę asystenta i pomocnika w codziennym życiu. Po wypowiedzenia magicznych słów “Ok, Google” możesz poprosić asystenta o udzielenie podpowiedzi. O co możesz go zapytać? Na przykład pogodę, informację na temat konkretnego miejsca. Poprosić o zrobienie zrzutu ekranu czy zadzwonienia do bliskiej osoby. Wystarczy kilka słów, żeby telefon nas wyręczył. Kiedy sprawdzi się ta aplikacja? Na przykład podczas jazdy rowerem, gdy chcemy włączyć muzykę, ale nie jesteśmy w stanie puścić kierownicy. Wolne ręce sprawdzą się również w kuchni podczas gotowania, jeśli chcemy, żeby Asystent Google znalazł nam interesujący nas przepis.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here