sluchawki_bezprzewodowe_jakie_kupic
fot. pexels

Czytnik e-booków – jaki kupić do 500 zł i 200 zł?

Dla osób, które uwielbiają nowinki techniczne, są fanami gadżetów i lubią dużo czytać idealnym rozwiązaniem będzie zakup czytnika do e-booków. Jest on tak intuicyjny, że dla młodych ludzi nie stanowić będzie żadnego problemu przeczytanie książki. Z kolei naszym rodzicom jesteśmy w stanie wytłumaczyć zasady obsługi w kilka minut. Są to urządzenia, takie jak tablet, na których możemy przeczytać swoją ulubioną książkę albo nawet całą sagę. Zamiast dźwigania ciężkiej torby z książkami, mamy pod ręką lekki czytnik e-book. Dodatkową funkcją jest również zmiana poziomu jasności ekranu tak, aby wygodnie nam się czytało o różnych porach dnia. Dzięki technologii E-Ink, czytelnicy nie męczą wzroku, gdyż jej kluczową zaletą przy świetle dziennym jest brak generowanego światła.

czytnik-do-ebookow-kindle-jaki-kupic
fot. pexels

Modele czytników do e-booków do 200 zł to tak naprawdę tylko wstęp dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli się dać nakłonić na przejście z papieru na rzecz czytnika elektronicznego. Na start to dobry pomysł wybrać coś tańszego, rozeznać się co nam pasuje, a co nie, i później szukać produktu, który odpowiadałby naszym wymaganiom. Czytniki do 500 zł i więcej w przeciwieństwie do tych tańszych mają więcej możliwości. Są w stanie wyświetlać zdjęcia i formaty plików audio. 

Każdy, kto chociaż raz zacznie czytać książki na czytniku nie będzie chciał wracać do dźwigania ciężkich egzemplarzy ulubionych lektur w plecaku czy walizce. Czytniki mogą pomieścić setki pozycji literackich na jednym urządzeniu (w zależności od wielkości wbudowanej pamięci). Kolejnym plusem jest też to, że aby przeczytać książkę, nie trzeba wychodzić z domu – mamy ją od ręki w internetowych księgarniach. Podsumowując czytnik e-booków daje nam dużo wolności. Zgranie książek to kwestia połączenia się z komputerem przy pomocy kabla USB.

Kamera sportowa dla miłośnika sportów ekstremalnych – jaką kupić?

Najbardziej popularną marką wśród kamer sportowych i uznawaną przez klientów za renomowaną jest GoPro. Dla osób, który uwielbiają sporty ekstremalne, takie jak kitesurfing, jazda na nartach czy snowboardzie, czy skok na spadochronie, idealnie nada się kamera sportowa GoPro. Jedynym minusem jest cena, za najtańszy model zapłacimy

900 zł. natomiast najdroższy za 2099 zł. Różnice w cenie powoduje, ilość funkcji jakie są dostępne w obu tych modelach oraz zawartość zestawu tych dwóch produktów. Jedną z najważniejszych funkcji GoPro Max jest możliwość nagrywania obrazu w 360°. Kamery posiadają także funkcję Max Hyper Smooth, która odpowiada za maksymalną stabilizację obrazu. Oprócz funkcji nagrywającej obraz, modele kamer sportowych GoPro posiadają funkcję rejestrowania sferycznego oraz kierunkowego. Dzięki tej pierwszej funkcji zachodzi efekt surround podczas oglądania filmu nagranego tą kamerką. Ponadto, nagrywając z funkcją dźwięku kierunkowego, można nadać priorytet dźwiękowy, który dochodzi z wybranej przez nas strony.

aparat_natychmiastowy_instax
fot. pexels

Aparat natychmiastowy – pomysł na prezent dla nastolatka

Aparaty do fotografii natychmiastowej po wielu latach wracają do mody. Pierwsze polaroidy pojawiły się na rynku w 1948 r. Aparaty te zostały zapamiętane jako kultowe, dzięki charakterystycznym prostokątnym odbitkom z białymi ramkami. Trend fotografowania natychmiastowego od niedawna wrócił do mody, a wśród urządzeń obecnych na rynku numerem jeden są aparaty Instax. Największą radość niewątpliwie czerpiemy z oglądania tych prawdziwych zdjęć. Nagrywać będziemy mogli niezapomniane chwile, przezabawne momenty natychmiastowo dzieląc się zdjęciami. Posiadanie zdjęć w naszych smartfonach to jednak nie to samo co posiadanie ich na papierze, który można dotknąć, zrobić piękną pamiątkę z wielu zdjęć, czy powiesić na lodówce.

Nieduża cena za swój wdzięk – aparaty natychmiastowe typu Instax

Najtańszy aparat Instax 9 Mini w zestawie z ramką, etui i albumem, dostaniemy za 350 zł.
Jego wygląd sugeruje banalność obsługi i tak naprawdę jest. Aby zrobić zdjęcie wystarczy wysunąć obiektyw, ustawić tryb i nacisnąć spust migawki. Po chwili jesteśmy w stanie zobaczyć i dotknąć zdjęcie już gotowe. Aparat jest wyposażony w lusterko do selfie i obiektyw umożliwiający zbliżenia. Dzięki funkcji jasnej tonacji i automatycznemu pomiarowi ekspozycji selfie wyjdą bezbłędnie! Jego atrakcyjna cena sprawia, że będzie on świetnym prezentem dla młodych ludzi lubiących klimaty retro.

Słuchawki bezprzewodowegadżet dla fana muzyki
Jednym z hitów ostatniego roku są wysokiej jakości słuchawki bezprzewodowe, które ułatwiają pracę i pozwalają na swobodne przemieszczanie się. Możemy używać ich podczas spaceru, biegania czy wykonywania czynności domowych.
Karty pamięci – jakie kupić?

Pamięć w naszym smartfonie czy aparacie bez karty pamięci jest mała. Przez co poniekąd jesteśmy zmuszeni do kupna karty pamięci. Na co warto spojrzeć podczas wybierania? Szczególnie ważna będzie dla nas pojemność. Nie ma standardowej pojemności jeśli chodzi o tego typu urządzenia, ze względu na własne preferencje. Jeśli ktoś potrzebuje karty do telefonu, do np. przechowywania zdjęć to karta pamięci o pojemności 32 GB w zupełności mu wystarczy. Natomiast jeżeli ktoś planuje przechowywać na swoim urządzeniu filmy w wysokiej jakości musi zainwestować w droższą kartę o większej pojemności.
Drugą ważną cechą karty pamięci jest maksymalna prędkość odczytu danych, która odpowiada za szybkość wyświetlania i przesyłania danych z karty i na nią. W przypadku wielu kart obecnie na rynku standardem jest 100 MB/s.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here