jaki-smartwatch-wybrac?
fot. pexels

Czym różni się opaska monitorująca od smartwatcha?

 

Dla osób, które chcą zmienić swój tryb życia, na bardziej aktywny. Przydatnym akcesorium do wszelkich aktywności fizycznych, takich jak bieganie, pływanie czy jazda na rowerze  będzie smartband. Dzięki tej lekkiej opasce monitorującej będziemy mogli sprawdzić np. ile kalorii spaliliśmy. Co to jest i jakie ma funkcje? Gadżety takie jak smartbandy i sportbandy to opaski sportowe, które monitorują nasze dzienne aktywności. Czym się różnią? Na pewno wielofunkcyjnością, rodzajem wykonania, tworzywem z którego są zrobione i oczywiście kolorem. Smartband są na tyle lekkie, że przy codziennych czynnościach praktycznie ich nie czujemy. Osoby, które regularnie ćwiczą mogą z pomocą opaski obserwować ich dokonania. Dodatkowo większość modeli możemy połączyć z naszym smartphone poprzez bluetooth. Należy w tym celu pobrać aplikację do danego modelu smartband i sparować ją z urządzeniem. Gdy wykonamy te czynności nie pozostanie nam nic innego jak przebranie się w strój treningowy i rozpoczęcie ćwiczeń. Poza funkcjami analitycznymi smartwatch od opaski sportowej różni się technologią. Po sparowaniu tego pierwszego urządzenia z smartphone, będziemy mogli korzystać z jego interfejsu aby np. wykonywać lub odbierać połączenia. 

czym rozni sie opaska od smartwatcha
fot. pexels

Jak wybrać dobrą opaskę monitorującą?


Na początku dla osób, które chcą zwiększyć ilość ruchu w dzień, które nie są profesjonalnymi sportowcami. Poleca się opaskę monitorującą, która będzie mieć wszystkie funkcje podstawowe takie jak liczenie kroków, pomiar tętna, przebyty dystans. Dobry smartband dodatkowo powinien precyzyjnie określać wszystkie pomiary. Pośród produktów firm tworzących opaski, godną polecenia będzie opaska Mi Band. Posiada wiele zalet takich jak np. długi czas pracy na baterii, dokładnie mierzy kroki i przebyty dystans, pulsometr jest wiarygodny. Dodatkowo posiada menu w języku polskim, to duży plus dla osób, które nie znają się na języku angielskim. Sportowa opaska monitorująca jest lekka, wygodna i dobrze się prezentuje na ręce.

Ile kosztuje taka opaska monitorująca? W porównaniu do innych produktów innych firm cena jest bardzo atrakcyjna, gdyż za modele Xiaomi zapłacimy zdecydowanie mniej niż za konkurencyjne opaski monitorujące. Mi Band 4 w tej chwili możemy dostać za nie dużą kwotę, czyli 99 zł.

 

Przy wyborze smartbanda należy spojrzeć na aspekty różnych modeli.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze smartbanda? Zależnie od naszych zapotrzebowań, powinniśmy się skupić opaska sportowa była dostosowana do nas. Czy to w drodze do pracy, czy na siłowni, sportband powinien być zawsze dostępny. Dlatego ważne jest aby bateria w naszej opasce sportowej była żywotna, nie chcielibyśmy aby w trakcie treningu nagle się rozładowała. Warto również dla osób, które mają problemy z sercem bądź ciśnieniem rozejrzeć się za modelem, który będzie dokładnie mierzyć puls podczas wysiłku fizycznego. Smartband powinien być również ergonomiczny. Nie powinien utrudniać nam czynności w ciągu dnia, dlatego dobrze jest wybrać aby opaska sportowa była lekka i wygodna. Również ważnym elementem jest wyświetlacz sportbanda, w wielu modelach możemy przez opaskę sterować aplikacją odtwarzającą muzykę. To bardzo wygodna opcja, gdyż nie musimy wyciągać smartphone z kieszeni, żeby przełączyć na inną piosenkę bądź wyłączyć reklamę, które nas zalewają na popularnych serwisach streamingowych.

jaki-smartband-wybrac?
fot. pexels

Opaska sportowa monitorująca dla zaawansowanych sportowców

Dla osób, które kochają sport i podchodzą do niego profesjonalnie opaski sportowe to element stroju treningowego, którego nie może zabraknąć. Biegacze, kolarze, pływacy, alpiniści, trenerzy, którzy zawodowo myślą o rozwoju powinni zaopatrzyć się w opaskę sportową. Dzięki niej będą mogli analizować efekty swojej ciężkiej pracy. Każdy krok bądź przebyty kilometr wyświetlony na ekranie opaski sportowej będzie ich motywował do dalszych działań. Osobom, którym zależy na wynikach aktywności fizycznej i dokładnemu pomiarowi, taki smartband sprawi największą korzyść. Obecnie trudno jest wybrać idealną opaskę sportową, wszystko zależy od funduszy jakie posiadamy oraz od naszych preferencji. Jednak pośród wszystkich marek, na tronie zasiada opaska monitorująca Mi Band 4. Główną tego przyczyną może być cena chińskiego producenta. Brzmi to bardzo krzywdząco dla tej opaski gdyż niska cena wcale nie ma się do jakości jaką daje nam ten smartband

 

Strój do biegania – buty z możliwością połączenia z aplikacją i opaską

Jaki wygodny strój treningowy wybrać? Tradycyjne buty sportowe czy buty z wbudowaną technologią? Krótkie spodenki czy legginsy sportowe. Co należy ubrać aby trening był przyjemnością, a nie udręką. Z pewnością większość z nas używała kiedyś bądź używa do tej pory zwykłe buty sportowe. Natomiast jest pewnie garstka osób, które może zaciekawić fakt że istnieją buty, które dzięki zaawansowanej technologii będzie można połączyć z naszym smartphone bądź opaską sportową. Pomiar kroków czy spalonych kalorii przez takie buty jest dokładniejszy. Aktualnie najbardziej atrakcyjnym modelem takich butów będzie Xiaomi. Za takie buty do biegania dla sportowca zapłacimy aktualnie niecałe 160 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here