akcesoria-do-rowerow
fot. pexels

Akcesoria do rowerów

 

Akcesoria rowerowe to dodatkowe wyposażenie, które ułatwi bądź uprzyjemni jazdę na rowerze. Do najczęściej wybieranych akcesoriów należą urządzenia oświetlające drogę, których montaż jest możliwy na rowerze jak zarówno na kasku oraz urządzenia mierzące parametry jazdy. Podobnie chętnie kupowane są sakwy oraz torby rowerowe, w których schowamy np. butelkę z wodą. Równie dobrze zamiast toreb możemy wybrać bidon z uchwytem do roweru, który będzie bardziej komfortowym rozwiązaniem. Zapięcie do roweru jest bardzo ważne, możliwe że nie uchroni naszego roweru przed kradzieżą. Natomiast w jakimś stopniu udaremni potencjalnemu złodziejowi próbę przywłaszczenia naszego roweru. Więc każda osoba kupująca rower powinna się w nie zaopatrzyć. Dla osób trenujących zawodowo jazdę rowerową na świeżym powietrzu. Trenażer będzie dobrym sposobem na zmianę otoczenia i trening w domu. Co to jest trenażer? Informacje w dalszej części tekstu.

licznik-rowerowy-gps
fot. pexels

Licznik rowerowy GPS

Akcesoria takie jak nawigacja rowerowa bądź liczniki cieszą się coraz większą popularnością, nie tylko wśród sportowców. Wycieczka rowerowa z rodziną czy przyjaciółmi, dzięki tym akcesoriom jest prostsza. Nawigacja działa na tej samej zasadzie jak ta w naszym samochodzie. Doprowadzi nas z punktu A do punktu B w możliwie jak najkrótszym czasie. Jadąc w dłuższą podróż rowerem np. do lasu istnieje ryzyko, że nasz smartphone się rozładuje. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem byłoby skorzystaniu z nawigacji rowerowej. Liczniki rowerowy GPS, jakie ma funkcje?

Jedną z istotniejszych kwestii takiej nawigacji jest czas pracy na jednym naładowaniu, zwłaszcza dla osób pokonujących wiele kilometrów. Ponadto warto zwrócić uwagę na wgrywanie map. Funkcja ta jest niezwykle przydatna dla osób, które potrzebują często pomocy nawigacyjnej w czasie podróży. W niektórych modelach liczników rowerowych GPS możliwe jest wgranie map topograficznych, aby wykorzystać dane dotyczące wysokości oraz formy terenu. 

Sakwa i torba rowerowa

Jeżeli planujemy dłuższą podróż rowerem, powinniśmy się zaopatrzyć w coś do picia, czy do zjedzenia. Sakwy rowerowe są funkcjonalne i bardzo wygodne. Sprawdzą się zarówno na trudniejszych trasach. Warto aby materiał z których stworzone są torby rowerowe były odporne na zanieczyszczenia. Dzięki czemu sakwy rowerowe będą dłużej nam służyć oraz lepiej wyglądać. Torby mocuje się na tylnym lub, w zależności od modelu przednim bagażniku. Sakwy zwiększają komfort podróżowania z większym bagażem. Torby rowerowe różnią się przede wszystkim pojemnością. Dla osób które uwielbiają pedałowanie, zakup takiej torby umiliłby jazdę.

Zapięcie do roweru

Jakie zapięcie rowerowe wybrać? Łańcuch, linka a może model typu U-lock? Najprościej mówiąc, im częściej rower pozostaje sam bez opieki, tym zabezpieczenie powinno być bardziej wytrzymałe i trudniejsze do pokonania. Jeżeli rower jest często pozostawiany w miejscach publicznych na niedługo będzie konieczna. Zapięcie do roweru powinno charakteryzować się przede wszystkim solidnością i wytrzymałością. Blokady powinny być stosowane zarówno w droższych jak i tańszych rowerach. Obecność zapięcia do roweru może potencjalnie zniechęcić część osób, które chciałyby przywłaścić nie swoją rzecz. Wybierając zapięcie do roweru, weźmy pod uwagę tylko takie, które wyglądają pewnie.

Trenażer

Co to jest trenażer i do czego służy? To urządzenie dla zapalonych cyklistów. Dzięki temu urządzeniu możemy pozostać w formie przez cały rok. Czym się różnią? Głównie stopniem skomplikowania konstrukcji oraz ceną. Trenażer rowerowy to urządzenie, dzięki któremu nasz rower w domu staje się maszyną do ćwiczeń i spalania kalorii. Nieważne jest czy za oknem pada śnieg, bądź z nieba leje się żar. Jedyne co nas może ograniczyć to nasze chęci. Rodzaje trenażera rowerowego można podzielić na rolkowe, na tylne koło oraz bezpośrednie. Konstrukcja składa się z podstawy i trzech rolek, jak sama nazwa wskazuje. Są to modele o zdecydowanie prostszej konstrukcji. Trenażer magnetyczny sterowany jest manetką która oddala lub zbliża magnesy tak aby zmniejszyć lub zwiększyć opór toczenia. Ostatni rodzaj czyli bezpośredni dotyczy modeli o najbardziej zaawansowanej konstrukcji trenażera. Rower bez tylnego koła wpina się w specjalny stelaż, dzięki czemu mamy uczucie prawdziwej jazdy. Zakup trenażera to wydatek mieszczący się w granicach od 300 do nawet 6000 zł. Cena idzie w parze z wytrzymałością i solidnością urządzenia. Droższe modele posiadają więcej funkcji. Jedną z nich jest symulacja stopni nachylenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here