fot. pexels.com

Krzesło biurowe do pracy na home office – jakie kupić?

Krzesło biurowe do wielogodzinnego home office w pozycji siedzącej powinno być ergonomiczne i wygodne. Siedząc narażamy się na skrzywienie kręgosłupa i różnego rodzaju napięcia, które wpływają na naszą kondycję i ogólne samopoczucie. Czym jest ergonomia dobrego krzesła biurowego? Przede wszystkim jego kształtem dopasowanym zarówno do ludzkiej sylwetki i jej potrzeb, ale również do sposobu jego użytkowania. Zupełnie inne będzie krzesło biurowe do pracy przy komputerze, a zupełnie inaczej będzie wyglądało krzesło do pracy przy stojącym biurku, gdzie nie potrzebujemy np. oparcia, ani podłokietników. Zanim kupimy krzesło warto odwiedzić kilka sklepów meblowych i przymierzyć się siadając na nim, w pozycji najbardziej zbliżonej do tej, w której pracujemy. Dobrze krzesło powinno mieć wsparcie w odcinku lędźwiowym. Jeśli tego nie ma, kręgosłup podczas wielogodzinnego siedzenia może odczuć negatywne skutki takiej postawy. Nowoczesne krzesła do pracy biurowej są niezwykle elastyczne i wydają się “pracować” razem z ciałem.

 

Jeśli pracujemy przy biurku lub stole (np. w przestrzeni otwartej z innymi pracownikami), to warto sprawdzić dobre krzesła konferencyjne. Zwykle posiadają szerokie, lecz niezbyt miękkie siedzisko, podłokietniki. Ich oparcie jest zwykle niskie (sięga do łopatek), ponieważ są przeznaczone do pracy niezbyt długiej. Dobre krzesła konferencyjne są wyposażone również w mechanizm umożliwiający sterowanie poziomem odchylenia oparcia. Za tego rodzaju krzesło trzeba zapłacić w sklepie meblarskim od 400 zł w górę.

Pamiętaj, że w przypadku prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej możesz wrzucić zakup krzesła do domowego biura w koszty.

fot. pexels.com

 

Krzesło dla gracza – na co zwrócić uwagę?

Fotel gamingowy to marzenie każdego młodego gracza. Ergonomiczny, przypominający w swojej stylistyce fotel statku kosmicznego jest nie tylko modny, ale przede wszystkim wygodny i odciążający kręgosłup podczas długich godzin spędzonych na potyczkach. Fotel dla gracza powinien być stabilny, z wysokim oparciem wspierającym zarówno odcinek dolny i górny kręgosłupa, a także głowę. Istotna jest również możliwość regulacji odchylenia i wysokości siedziska. Obowiązkowo powinien być wyposażony w podłokietniki, które umożliwiają relaks w przerwie od grania oraz w kółka, które zapewniają graczowi pewną swobodę. Jeśli fotel nie posiada specjalnego podparcia pod odcinek lędźwiowy wystarczy dokupić dodatkową wypustkę, którą montuje się na fotelu przy pomocy rzepów (jest to uniwersalny dodatek, pasujący do wielu mebli). Czy fotel dla gracza nadaje się wyłącznie dla osób kochających gry na komputerze? Wręcz przeciwnie. Ich wygoda i komfort użytkowania sprawia, że tego rodzaju fotel sprawdzi się zarówno u pracowników biurowych, jak i grafików komputerowych, programistów i innych zawodów, które wymagają wielogodzinnego siedzenia przed komputerem lub w papierach. 

 

Krzesło obrotowe czy na zwykłych nogach?

Fotel na kółkach czy fotel na zwykłych nogach? To, jaki fotel do biurka kupimy zależy od naszych upodobań, predyspozycji i potrzeb. Fotel na kółkach jest mobilny i łatwy w przenoszeniu, natomiast fotel bez kółek powinniśmy za każdym razem przenosić trzymając go w górze. W przeciwnym razie występuje ryzyko porysowania podłogi.

fot. pexels.com
Akcesoria do siedzącej pracy przy komputerze – co kupić?

Żeby umilić sobie czas spędzony przed komputerem warto pomyśleć o dodatkowych akcesoriach, które podniosą nasz standard pracy. Będą one też doskonałym pomysłem na prezent np. dla pracowników Twojej firmy. Są to:

  • hamak na nogi – wielogodzinne siedzenie z nogami trzymanymi w dole wpływa negatywnie na krążenie krwi i nasze samopoczucie. Hamaki na nogi są wykonane z wytrzymałych materiałów i stawia się je tuż pod biurkiem. W odległości, która umożliwia swobodne wyciągnięcie nóg i położenie ich na hamaku. Dzięki temu przepływ krwi jest lepszy, a my zauważamy różnicę natychmiast.
  • biurko z regulacją wysokości – to prawdziwy hit w nowoczesnych biurach. Umożliwia regulowanie wysokości biurka od pozycji siedzącej, do pracy stojącej.
  • głośnik Bluetooth – niewielki i poręczny, sprawdzi się podczas pracy do słuchania muzyki relaksacyjnej i pobudzającej do działania. Nowoczesne głośniki posiadają designerskie obudowy, które są niczym innym, jak ozdobą domowego biura na home office.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here