jakie-biurko-wybrac?
fot. pexels

 Miejsce pracy powinno być dostosowane do trybu pracy. Zależnie od tego czy nasza praca polega na pisaniu, tworzeniu projektów czy grafik. Home office będzie miejscem, w którym powinniśmy mieć komfortowe warunki do pracy. Najlepszą opcją na pokój tego rodzaju będzie pomieszczenie najbardziej odizolowane od reszty domu. Tak aby podczas wykonywania swoich prac można było w ciszy i spokoju zająć się realizacją naszych zadań.

Najważniejsza jest wygoda, dlatego nie powinno zabraknąć dobrego oświetlenia. Jeżeli to możliwe, skorzystajmy z naturalnego światła, tzn. w pobliżu okna. Biurko do pracy w ten sposób będzie dobrze oświetlone, a ponadto naturalne światło będzie na nas wpływać bardziej korzystnie niż to sztuczne. W przypadku zbyt dużego nasłonecznienia warto pomyśleć o roletach lub żaluzjach, które pozwolą nam wpuścić do pokoju tyle światła ile potrzebujemy. W przypadku gdy nie mamy możliwości skorzystać z naturalnego oświetlenia. warto pomyśleć o lampce na nasze biurko

 

Jakie biurko wybrać?

 Odpowiednie biurko ma kluczowe znaczenie dla wydajności pracy. Poza tym biurko powinno nam się podobać. Wybierając odpowiednie biurko powinniśmy się kierować jego zastosowaniem. Istnieje wiele rodzajów biurek do pracy o różnych rodzajach zastosowania. Natomiast skupimy się tutaj na blatach biurowych. W przypadku gdy nasz tryb pracy pozwala nam na ciągłe siedzenie, powinniśmy wybierać między biurkami tradycyjnymi z wygodnym krzesłem obrotowym. Możliwość obracania się zwiększy naszą dynamikę pracy. Ponad to takie siedzenie da nam poczucie większej wygody, od standardowego krzesła czy fotela. Osoby, które podczas pracy często wstają od stanowiska powinny wybrać biurko z podnoszonym blatem. Jest to bardzo komfortowa opcja, gdyż możemy dostosować wysokość biurka do naszych potrzeb. Istnieją nawet modele regulowane elektrycznie, które zapamiętują nawet do kilku wysokości. Za pomocą naciśnięcia przycisku można przełączyć między siedzeniem a staniem. 

 

jakie-akcesoria-do-biura
fot. pexels

 

Jakie akcesoria do biurka będą potrzebne?

 Jeśli już wybraliśmy miejsce, w którym chcielibyśmy stworzyć nasze domowe biuro, warto będzie zastanowić się nad tym, jakie przydatne akcesoria mogłoby się w nim znajdować. Z pewnością nie może zabraknąć nam laptopa bądź komputera stacjonarnego.  W przypadku posiadania tego pierwszego warto pomyśleć o podstawce pod laptopa, dzięki której praca będzie bardziej komfortowa oraz urządzenie nie będzie się przegrzewać. Dla większej wygody warto pomyśleć o urządzeniach bezprzewodowych. Takich jak np. słuchawki bezprzewodowe, dzięki którym nasza swoboda ruchu będzie nieograniczona. 

 Drugą opcją będzie głośnik bluetooth, jego plusem będzie fakt iż przy wielogodzinnej pracy nie będzie nas uwierał na uszy. Natomiast minusem jest to, że nie będzie pasował do każdego pomieszczenia. Gdy potrzebujemy ciszę, lub gdy nasze biuro nie będzie odizolowane od domowników, dźwięk z głośnika bezprzewodowego nie będzie tak samo wyraźny jak ten w słuchawkach bezprzewodowych. 

Jakie akcesoria do biurka mogą się przydać? 

 Z listy akcesoriów, które nie są nam potrzebne, ale mogą się przydać będzie na pewno listwa led. Podpięta wzdłuż tylnej krawędzi biurka rozjaśni nam pokój. Osobom, które lubią gadżety takie coś na pewno się spodoba. Należy pamiętać, że długotrwałe przesiadywanie przed jaskrawym ekranem, w ciemnym pokoju, jest niezdrowe i męczy nasze oczy. Taka listwa led może być dodatkowym źródłem światła, które pomoże bardziej oszczędzać nasze oczy. Warto również pomyśleć o lampie led, która rozświetli nam miejsce pracy. Dla osób, które pracują przy ekranie dłużej niż 8 godzin lub wykonują nadgodziny, lampy z ciepłym światłem będą lepsze. Przy takim oświetleniu, naszemu organizmowi będzie się łatwiej zasypiało.

 Jednym z przydatnych akcesoriów do naszego domowego biura będzie tablet. Dzięki niemu blat nie będzie zawalony stertą papierów, gdyż wszystko zapiszemy na tym urządzeniu. Tablet to urządzenie większości znane, można z niego korzystać podobnie jak ze smartfona, z różnicą taką, że ekran tego urządzenia jest  kilka razy większy. Jedynym minusem tabletu jest brak możliwości wykonywania połączeń. Nie jest to wielka wada, gdyż obecnie jesteśmy w stanie komunikować się przez aplikacje takie jak facebook, messenger czy whatsapp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here