fot. pexels.com

Jaki laptop do pracy zdalnej?

To, ile będzie kosztował nasz laptop do pracy zdalnej zależy od naszych potrzeb. Jeżeli wymieniamy mejle i piszemy różnego rodzaju teksty, a do tego czasami przejrzymy Internet, to w zupełności wystarczy nam laptop z szybkim dyskiem SSD, wbudowanym modemem Wi-Fi, możliwością podłączenia kabla HDMI (do wyświetlania pracy na większym i wygodniejszym ekranie np. smart TV). Jeżeli pracujemy dużo i lubimy duże ekrany, ale chcemy zachować mobilność poszukajmy laptopa o przekątnej ekranu większej niż 17 cali. Podczas pracy zdalnej możemy mieć podłączonego laptopa praktycznie cały czas do prądu. W związku z tym akumulator w naszym komputerze nie musi być najmocniejszy (co wpływa na cenę).

fot. pexels.com

Tablet do pracy zdalnej?

To, czy tablet sprawdzi się na home office zależy od tego, jakie czynności wykonujemy w pracy. Dobrej jakości tablet posiada wbudowany modem Wi-Fi, dobrej jakości głośnik, wbudowany mikrofon i kamerę, która pozwala na odbywanie wideorozmów w dowolnym miejscu. Minusem pracy na tablecie może być jego ekran oraz kolory – jeśli do naszej pracy należy czytanie dużej ilości tekstu lub ocena zdjęć, to ekran tabletu może być niewystarczający pod względem technicznym, jak i fizycznym. Mała przekątna nie sprawdzi się przy przeglądaniu np. dużych plików graficznych. Musimy pamiętać, że tablet jest urządzeniem o niewielkich rozmiarach, zatem jego parametry będą zwykle słabsze niż w przypadku laptopa. Dlatego nie należy nastawiać się na to, że tablet będzie płynnie obsługiwał bardziej zaawansowane aplikacje. Przy kupowaniu tabletu warto sprawdzić jego pamięć wewnętrzną i podręczną, a także czas pracy czy to, czy posiada wbudowany modem do podłączenia do Internetu. Do tabletów możemy dokupić akcesorium, jakim jest klawiatura. Zwykle z wbudowanym etui, dzięki któremu możemy postawić tablet w wygodnym nachyleniu i pisać tak, jak na klawiaturze komputera.

fot. pexels.com

Praca zdalna na smartfonie

Flagowe smartfony wiodących światowych marek są bardzo często kilkukrotnie mocniejsze i szybsze niż komputery sprzed 12-15 lat. Pozwalają na obsługę między innymi aplikacji do tworzenia arkuszy excel, prezentacji czy dokumentów tekstowych. Oprócz smartfon obsłuży aplikację do montażu prostych animacji czy grafik. Nie równa to się szybkim i mocnym komputerom stacjonarnym i laptopom, ale jest idealnym rozwiązaniem na przykład dla pracowników, którzy dużą część swojej pracy spędzają np. na podróżach pociągiem. Smartfony stworzone do pracy posiadają duże ekrany i są bardzo często wyposażone w rysik dający pełną swobodę w użytkowaniu. Droższe modele pozwalają na intensywną pracę nawet przez ponad 8 godzin. Zanim jednak kupisz smartfon, który będzie narzędziem Twojej pracy dokładnie porównaj takie parametry jak pamięć RAM, przekątna ekranu, procesor i pamięć wewnętrzna, oraz to, czy jest możliwość włożenia do telefonu dodatkowej karty pamięci i drugiej karty SIM. Dzięki temu będziemy mogli połączyć telefon służbowy z telefonem firmowym.

 

Pomysł na prezent dla freelancera pracującego z domu

Zbliżają się urodziny koleżanki, która pracuje jako freelancer z domu lub kogoś, kto po prostu pracuje na home office? Idealnie. W związku z tym przygotowaliśmy dla Ciebie dwa pomysły na prezent dla takiej osoby. Jedną z nich jest designerska lampa LED, która zmienia kolory obudowy i posiada wbudowany zegarek oraz głośnik. Drugim pomysłem na prezent jest głośnik bezprzewodowy. Sprawdzi się nie tylko w pracy, ale również i po pracy. Zatem prezent praktyczny, który umożliwia prowadzenie rozmów audio oraz słuchanie muzyki ułatwiającej pracę lub wejście w błogi relaks czy zrobienie energetycznego treningu w domu. Głośnik JBL posiada wbudowany mikrofon i umożliwia pracę zdalną. Co to oznacza? Że możesz słuchać podcastu, muzyki lub spotkania firmowego przemieszczając się po domu. Zanim jednak odejdziesz z telefonem daleko, sprawdź na jaki zasięg będzie wystarczało urządzenie. Dobrej jakości głośniki bezprzewodowe działają nawet na odległości kilkunastu metrów.

 

Oświetlenie do pracy na laptopie w domu

Oświetlenie LED podczas pracy przy laptopie jest niezwykle ważne. Dzięki niemu widzimy, co piszemy, nasze oczy nie męczą się tak szybko (co za tym idzie głowa również nie jest zbytnio obciążona), a nasza postawa jest ogólnie lepsza. W przypadku słabego światła garbimy się i wyginamy nienaturalnie nasz kręgosłup. Lampa LED to wygodne i lekkie oświetlenie, które w dodatku jest energooszczędne i nie nagrzewa się tak, jak klasyczne żarówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here