wyciskarka do soków
fot. pexels

 

Gdybyśmy chcieli umieścić w kuchni wszystkie sprzęty elektroniczne dostępne w sklepach internetowych z AGD, z pewnością musielibyśmy mieć kuchnię o powierzchni kilkudziesięciu metrów kwadratowych. w internetowych sklepach z AGD znajdziemy najpopularniejsze sprzęty typu mikser, czajnik elektryczny, kuchenne noże, ekspresy do kawy, młynki elektryczne do soli i pieprzu. tego rodzaju sprzęty stanowią tradycyjne wyposażenia kuchni w polskim domu. Jeśli jednak jesteśmy bardziej wymagającymi kucharzami musimy liczyć się z tym że tych akcesoriów będzie znacznie więcej. Jeśli lubimy zdrową żywność warto znaleźć w swojej kuchni miejsce na sokowirówkę, która pozwoli nam wyciskać zdrowe soki z warzyw i owoców. 

sokowirówka jaka wybrac
fot. pexels

Jaką sokowirówkę wybrać?

Dobrej jakości sokowirówka zajmuje sporo miejsca na blacie, dlatego warto sprawdzić czy po złożeniu bez problemu zmieści nam się do kuchennej szafki. Dla tych z was którzy lubią kuchenne eksperymenty znajdą się takie urządzenia jak gofrownice blendery kielichowe spieniacze do mleka czy urządzenia do robienia domowych lodów i jogurtów. Jeśli robimy rozwijać swoje kuchenne umiejętności warto zwrócić uwagę na coraz modniejsze wypiekacze chleba, czyli maszyny dzięki którym możemy zamienić swój dom w malutką piekarnia. Jeżeli lubimy przygotowywać własnoręcznie suszone warzywa Warto zaopatrzyć się w suszarkę do grzybów i owoców dzięki której przygotujemy na przykład suszone pomidory do zalewy z oliwą i fetą, czy wy suszymy grzyby i schowamy je na przyszły miesiące. Dobra suszarka do grzybów i owoców można kupić za około 100 zł kropka Jest ona wyposażona zdejmowane piętra, dzięki czemu możemy dostosować ich ilość do ilości zbiorów, które musimy wysuszyć. Jeśli suszarka do grzybów i owoców ma być bardziej zaawansowana jej cena będzie wyższa.  Droższe suszarki posiadają wbudowane liczniki czasu które wyłączają maszynę po zakończeniu suszenia. Do prostego i domowego użytku sprawdzam się średniej klasy suszarki.

Jaki robot kuchenny kupić?

Jeżeli lubimy dużo piec musimy koniecznie wyposażyć swoją kuchnię w dobry robot kuchenny. Ostatnim hitem w polskich kuchniach są tak zwane roboty planetarne. Posiadają one wbudowaną miskę, w której bez problemu wyrabiamy ciasto na pizzę czy chleb. Cena takiego robota zaczyna się od około 500 zł, a kończy nawet na kilku tysiącach. Zanim kupimy robot kuchenny planetarny zastanówmy się, jakie są nasze potrzeby i co najczęściej przygotowujemy w kuchni. Warto postawić na mocny silnik oraz sprawdzić czy robot wykonuje takie czynności jak ubijanie piany, zagniatanie ciasta, miksowanie, czy mieszanie. Te funkcje przydadzą się gdy często pieczemy ciasto, robimy chleb lub dania do zapiekania. Dobry robot kuchenny nie tylko przyspieszy naszą pracę, ale sprawi że po skończonym pieczeniu i gotowaniu nie będziemy aż tak bardzo zmęczeni. Kupując robot kuchenny z misą warto zwrócić uwagę na jej pojemność. W przypadku większej rodziny misa powinna mieć około 4 litrów. Jeśli robot ma być wielofunkcyjny warto zapoznać się z akcesoriami dodatkowymi. Może to być między innymi uchwyt do mielenia mięsa czy kielich blenderowy. 

robot kuchenny do wyrabiania ciasta
fot. pexels

Krok po kroku

Pełne wyposażenie kuchni dla czteroosobowej rodziny to koszt od kilku do kilkunastu tysięcy zł. Oczywiście nie mamy tutaj na myśli takiego wyposażenia, jak duży sprzęt typu kuchenka gazowa, lodówka, zmywarka. Z uwagi na niewielkie polskie kuchnie często Musimy być bardzo oszczędni w ilości posiadanych akcesoriów AGD. Zwykle nie kupujemy wszystkiego na raz tylko kompletujemy wyposażenie kuchni przez lata. Warto zatem zastanowić się, czy nie lepiej wydać więcej na lepszej jakości robot kuchenny, blender, mikser, ekspres do kawy i nie cieszyć się ich bezproblemowym działaniem Przez długie lata.  W tym przypadku liczy się bardzo często jakość oraz sama marka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here