fot. pexels.com

Laptop dla nastolatka – jaki kupić?

Kupując laptop do nauki pamiętaj o upewnieniu się, czy kupujesz komputer z systemem operacyjnym. Najczęściej firmy sprzedają gotowe zestawy, żeby rodzic mógł uruchomić dziecku komputer kilkoma kliknięciami. Jeżeli chcemy, żeby laptop posłużył naszemu dziecku przez kilka lat, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu od 3000 do nawet 7000 zł. Jeżeli wybierzemy komputer marki Apple, to cena może być kilkukrotnie wyższa. Po co dziecku taki drogi laptop? Jeżeli w naszym domu mieszka ambitny i kreatywny nastolatek, który wykazuje zainteresowanie na przykład grafiką komputerową, to warto jest umożliwić mu podejmowanie pierwszych prób rozwoju w tym kierunku. Lepszy komputer, to również lepsza rozrywka. Nowoczesne gry z pewnością nie uruchomią się na komputerze za mniej niż 1500 zł. Kupując laptop postaw na dysk SSD, który jest szybki i cichy i bez problemu zapisze prace domowe i zadania. Wybierz laptopa z solidną obudową, odporną na porysowanie – dzieci niestety nie szanują tego typu sprzętów.

fot. pexels.com

Laptop do nauki – na co zwrócić uwagę?

Niektóre szkoły (najczęściej prywatne) oferują laptopy dla swoich uczniów. Zwykle jednak państwowe szkoły nie opływają w takim dobrobycie i laptop do nauki musimy kupić sobie samodzielnie. Przyzwoity laptop dla pierwszoklasisty to koszt około 1000 zł. Powinien być wyposażony w gniazda USB, Wi-Fi, gniazdo HDMI (umożliwia podłączenie komputera do większego ekranu, np. telewizora), Bluetooth, kamerę i głośniki. Przekątna ekranu komputera dla dziecka nie musi być duża (im większa, tym wyższa będzie jego cena i jednocześnie waga – co nie służy dziecku nawet jeśli używa laptopa tylko w domu), ale nie powinna być mniejsza niż 13 cali. Laptop warto wyposażyć w podstawkę umożliwiającą podwyższenie ekranu (dzięki temu uczeń nie będzie się garbił). bezprzewodową myszkę do komputera, podkładkę pod myszkę, oświetlenie LED, np. w postaci modnej lampki na biurko. Dobre oświetlenie miejsca nauki to podstawa.

fot. pexels.com

Głośnik Bluetooth

Podczas nauki zdalnej uczniowie są zmuszeni do słuchania dźwięku z komputera w pełnym skupieniu. Niekiedy słaba jakość połączenia internetowego lub niskiej jakości głośniki w laptopie nie pozwalają na zrozumienie mowy nauczyciela. Głośniki w laptopach są zwykle bardzo słabe i nie gwarantują przyjemnego dźwięku z basem. Dlatego też warto kupić na home office lub homeschool głośnik bezprzewodowy, dzięki któremu usłyszymy dokładnie każdy dźwięk. Taki głośnik sprawdzi się nie tylko w czasie nauki zdalnej, ale również po szkole, gdy dziecko chce się bawić i zrelaksować lub na wakacjach. Zwykle tego rodzaju głośniki są bezprzewodowe i wodoodporne (o tym należy poczytać na opisie produktu dołączonym do opakowania), a dodatkowo można je zaczepić przy plecaku czy na szlufce od spodni i cieszyć się dźwiękami ulubionej muzyki czy podcastami dla dzieci. Lepszej jakości głośnik podłączymy zarówno przez kabel USB lub przy pomocy Bluetooth i pozwoli nam słuchać ulubione utwory nawet przez kilkanaście godzin.

 

Słuchawki bezprzewodowe

Zanim kupimy słuchawki bezprzewodowe dla dziecka, warto zasiegnąć o nich nieco informacji. Z uwagi na jeszcze delikatny słuch, zaleca się stosowanie słuchawek nausznych z regulacją dźwięku. Po podłączeniu słuchawek do laptopa, warto sprawdzić ustawienia dźwięku i ustawić na niższe parametry. Słuchawki dla dzieci powinny być wytrzymałe na zniszczenia i upadki, a w dodatku bezpieczne (wolne od BPA i bisfenolu). Warto zwrócić uwagę na słuchawki z mikrofonem, które przydają się w nauczaniu zdalnym lub gdy czeka nas home office. Oczywiście słuchawki dla dzieci będą znacznie mniejsze i mogą się nie zmieścić na naszą głowę, dlatego nie należy ich rozciągać. Dobrej jakości słuchawki posiadają regulację pałąku, przez co takie słuchawki rosną razem z dzieckiem. Słuchawki douszne rekomenduje się dla starszych dzieci, z uwagi na większą świadomość z użytkowania, a także łatwość utrzymania higieny w słuchawkach nausznych. Przyzwoite słuchawki dla dziecka kupimy do 100 zł w znanym sklepie z AGD i RTV.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here