fot. pexels.com

Lampa LED biurkowa – jaką wybrać?

 

Dlaczego wybrać oświetlenie LED do pracy przy biurku? Między innymi z powodu oszczędności energii. Oświetlenie LED zużywa aż o 85% energii mniej, co za tym idzie jest lepsze dla naszego portfela i dla Ziemi. Same żarówki LED wystarczają na o wiele dłużej. Światło LED jest bardzo dobre do czytania – jest skupione i odpowiednio mocne. Dzięki czemu oczy się nie męczą zbyt szybko.

W sklepach z oświetleniem są dostępne zarówno proste lampki LED, jak i lampki o dodatkowych funkcjach – jak indukcyjne ładowanie smartfona, słuchawek czy smartwatcha (o ile urządzenie ma taką funkcję), które pozwala korzystać z lampki i ładować urządzenie. Niektóre z nich mają możliwość regulowania barwy światła. Jest to bardzo przydatne z uwagi na możliwość dostosowania działania lampy pod swoje potrzeby. Do niektórych lampek możemy podłączyć kabel USB, dzięki któremu możemy ładować dwa urządzenia jednocześnie. Znajdziemy też lampki LED z wbudowanym zegarkiem lub radiem. Za tego rodzaju oświetlenie przyjdzie nam zapłacić od około 249 zł w znanym dużym meblowym sklepie.

fot. pexels

Lampka do pracy na home office

 

Pracując z domu na tak zwanym home office jesteśmy narażeni na większe rachunki za prąd. Dlatego też warto rozważyć wymianę całego oświetlenia w domu na oświetlenie LEDowe. Pozwala ono zaoszczędzić nawet do 85% energii. Ponadto żarówki LED charakteryzują się znacznie wyższą żywotnością niż inne żarówki. Spędzamy też coraz więcej czasu przed laptopami, tabletami, smartfonami czy telewizorami. W związku z tym warto zadbać o swoje oczy, które znacznie szybciej męczą się przy nieodpowiednim oświetleniu.

fot. pexels

Lampa LED pierścieniowa

Z uwagi na nieustanny rozwój mediów społecznościowych w Polsce oraz ilości influencerek i blogerek, rośnie zapotrzebowanie na coraz bardziej zaawansowany sprzęt do nagrywania filmików, robienia zdjęć i różnego rodzaju innych treści na potrzeby Facebooka, Instagrama czy TikToka. Co za tym idzie? Młodzi twórcy muszą kupować nie tylko aparaty, ale i dobre oświetlenie, które często jest bardziej istotne od samego sprzętu robiącego zdjęcia. Odpowiednie światło pozwala uzyskać efekt zbliżony do tego z profesjonalnego studia przy znacznie mniejszych nakładach finansowych. Jednym z hitów wybieranych przez twórców internetowych jest lampa LED pierścieniowa. Czyli lampa w kształcie okręgu czy pierścienia, która posiada dodatkowe osłony rozpraszające światło lub nakładki zmieniające barwę światła (ciepłą, zimną lub neutralną).

Bardziej zaawansowane lampy posiadają wbudowany auto wyzwalacz, który pozwala połączyć lampę z aparatem. Ta funkcja znacznie podbija cenę całego urządzenia. Na rynku dostępne są lampy pierścieniowe o różnej średnicy – od 8 cm po 50 cm i więcej. Do czego są lampy pierścieniowe o średnicy około 8 cm? Są to specjalne nakładki z klipsem, które nakłada się na smartfon. Dzięki temu możemy robić lepsze selfie i zdjęcia otoczenia. Taka lampa posiada wbudowaną baterię lub łączy się ją z samym telefonem. To całkiem dobry pomysł na prezent. Na rynku dostępne są też mniejsze lampy pierścieniowe o średnicy około 30 cm. Bardzo często są wykorzystywane przez makijażystki, stylistki rzęs czy stylistki paznokci głównie do uwieczniania efektów swojej pracy. Niewielkie rozmiary i duża moc sprawiają, że robią wyraźne zdjęcia bardzo szczegółowych rzeczy (wzór na paznokciach, przedłużone rzęsy) i po ich zrobieniu mogą schować lampę do niewielkiej szafki czy szuflady. Większe lampy wykorzystuje się podczas sesji zdjęciowych czy kręcenia prostych filmików. Jeżeli jesteśmy twórcami internetowymi, to w ofercie sklepów z elektroniką znajdziecie lampę pierścieniową z uchwytem na smartfona. Dzięki umieszczeniu go w samym środku lampy światło rozchodzi się równomiernie względem fotografowanego obiektu.

Kto jeszcze może używać tego rodzaju lamp?

Między innymi osoby pracujące na home office, które muszą prezentować się na rozmowach video. Kamery wbudowane w laptopy przekazują bardzo często niskiej jakości obraz. Dodanie oświetlenia w postaci lampy LED sprawia, że obraz jest wyraźniejszy i ładniejszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here