Domowy oczyszczacz powietrza do 1500 zł
fot. pexels

Domowy oczyszczacz powietrza do 500 zł – jaki kupić?

Jasne jest, że oczyszczacz powietrza w tym zakresie cenowym nie będzie działał tak samo, jak jego droższa konkurencja. Jednak porównywalnie do cen poszczególnych modeli będą mieć mniej lub więcej funkcji. Podobnie do wielu innych sprzętów tak jak m.in. robot kuchenny. Sam proces oczyszczania powietrza będzie wyglądał podobnie. Tańsze oczyszczacze powietrza będą miały mniejszy obszar działania oraz tylko niektóre z nich będą posiadać funkcję jonizacji powietrza. Ten proces jest bardzo ważny w zwłaszcza w pomieszczeniach takich jak biura czy sale, w których znajduje się dużo małego agd. Należy zatem dobrze spojrzeć na specyfikację tańszych modeli, gdyż mogą takiej funkcji nie posiadać.

Równie ważną kwestią w oczyszczaczach powietrza będą filtry. Większość producentów obecnie stosuje filtry HEPA oraz węglowy. Ten pierwszy rodzaj odpowiada za usuwanie alergenów, kurzu oraz roztoczy. Ten drugi jak sama nazwa wskazuje odpowiada za oczyszczanie powietrza ze smogu oraz innych zanieczyszczeń. W granicach 500 zł znajdziemy oczyszczacze powietrza, które kompleksowo poradzą sobie z wszelkimi zanieczyszczeniami. W tej cenie większość modeli posiada bardzo zróżnicowaną moc, zależną od ich indywidualnych parametrów. Nie trzeba się martwić o rachunki, gdyż większość oczyszczaczy powietrza jest energooszczędnych. Jeśli chodzi o wygląd to każde urządzenie będzie wyglądać inaczej. Natomiast najpopularniejszymi kolorami będzie biały, czarny oraz szary.

jaki-odswiezacz-wybrac?
fot. pexels

 

Domowy oczyszczacz powietrza do 1500 zł – jaki kupić?

 

Jeżeli jednak zdecydowalibyśmy się na kupno droższego oczyszczacza powietrza do naszego do domu, warto sprawdzić czy rzeczywiście będzie nam potrzebny. Jeżeli nasze mieszkanie ma nie więcej niż 40 m2 wystarczy nam tańszy mniejszy oczyszczacz powietrza. Natomiast jeśli mieszkamy w domku jednorodzinnym czy w dużym mieszkaniu, powinniśmy rozejrzeć się wśród droższych modeli. Takie sprzęty agd poradzą sobie z dużym metrażem. Ich obszar działania jest o wiele większy i skuteczniejszy. Dodatkową przyjemna funkcją, które posiada większość z nich jest nawilżanie powietrza. W tym przedziale cenowym na pewno znajdziemy urządzenie, które łączy te dwie cechy. Poza kwestią oczyszczania i nawilżania powietrza, istnieją dodatkowe funkcje. Zależnie od danych modeli, mogą to być czujniki powietrza, lampy led oraz dodatkowe tryby pracy. W tym zakresie cenowym, powinniśmy zwrócić uwagę aby w modelu były takie podstawowe dodatki jak przypomnienie o wymianie filtra, wyświetlacz LCD czy pilot.

 

Nawilżanie powietrza w domu – jaki nawilżacz wybrać?

 

Wilgotność w naszym domu, możemy regulować poprzez częste wietrzenie pokoi bądź wieszanie mokrych ubrań na kaloryferach. Jednak może być to niewystarczające, co wtedy? Rozwiązaniem pewniejszym niż domowe sposoby będzie wybór elektrycznego nawilżacza powietrza. Dlaczego wilgotność pokoju ma dla nas takie znaczenie? Dzięki dobrze wywietrzonym i nawilżonym powietrzu będzie nam łatwiej oddychać, szczególnie w sezonie zimowym. Idealny poziom wilgotności w pokoju to od 40 do 60 procent. Aby uzyskać taką wilgotność możemy wykorzystać wcześniej wspomniane domowe sposoby bądź nabyć elektroniczny gadżet. Jakim będzie nawilżacz do domu, który powinien być wyposażony w odpowiednie filtry. Dzięki nim nie będzie rozsiewać po pomieszczeniu zanieczyszczeń. Powinien być prosty w obsłudze, posiadać możliwość regulowania przepływu wody i informowania nas o jej braku. Nawilżacz tak samo jak oczyszczacz powinien być dostosowany do wielkości pomieszczenia, które ma nawilżać. Jakie są rodzaje tych elektronicznych gadżetów? Wybierać możemy pomiędzy nawilżaczami tradycyjnymi, parowymi oraz ewaporacyjnymi. Niektóre modele, w zależności od swoich dodatkowych funkcji mogą także jonizować powietrze i oczyszczać. Największym zainteresowaniem cieszą się nawilżacze parowe. Temperatura podgrzewanej w pojemniku wody zabija drobnoustroje, po czym ciecz paruje i unosi się po pomieszczeniu, nawilżając pomieszczenie. 

 

Domowe urządzenia uzdatniające powietrze w domu - co kupić?
fot. pexels

Domowe urządzenia uzdatniające powietrze w domu – co kupić?

 

Poza oczyszczaczami i nawilżaczami powietrza, do uzdatniania powietrza w naszym domu przyda się przenośny klimatyzator domowy. Jest to nic innego jak urządzenie, które dam na ulgę w postaci chłodnego powietrza w lato czy zapewni ciepło podczas zimniejszych dni. Istnieje wiele modeli przenośnych klimatyzatorów domowych, różniących się wyglądem, mocą i wagą. Dla osób, które interesują się pogodą i lubią mieć wszystko pod “nosem”, wartą uwagi będą stacje pogodowe. Które poinformują nas o temperaturze w domu oraz na zewnątrz dzięki czujnikowi. Oczywiście pełnią też funkcję zegara. Niektóre modele posiadają możliwość sparowania z zegarem atomowym, dzięki któremu co do sekundy będziemy wiedzieli, która jest godzina w Londynie czy Nowym Yorku. Taki elektroniczny gadżet będzie dobrym pomysłem na prezent dla fana meteorologii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here