fot. pexels

Domowy oczyszczacz powietrza

Polskie powietrze zimą nie należy do najświeższych. Lekarze i specjaliści biją na alarm i zachęcają do stawiania na ekologiczne źródła pozyskiwania energii, ale też do wymiany starych węglowych pieców na te, które nie emitują do środowiska zanieczyszczeń.

Jeżeli chcemy zadbać o siebie i swoich bliskich warto jest pomyśleć o inteligentnym urządzeniu jakim jest oczyszczacz powietrza. W sklepach ze sprzętem elektronicznym znajdziemy oczyszczacze o różnej mocy i wielkości. Zarówno do używania w domu, jak i w firmie, co będzie mile widziane przez pracowników. Oczyszczacz eliminuje z naszego domowego powietrza nie tylko smog, ale też alergeny, kurz czy lotne związki organiczne, czyli te, które mogą być emitowane np. przez meble pokryte toksycznymi farbami. Oczyszczacz pozwala też pozbyć się przykrych zapachów w domu.

fot. pexels

Walizka z systemem śledzenia

Mimo ograniczeń nakładanych na podróżnych od 2020 roku nie rezygnujemy z wyjazdów choćby na terenie naszego kraju. Dla tych z nas, którzy lubią elektroniczne gadżety i podróżowanie stworzono specjalny gadżet, jakim jest walizka, która jeździ za podróżującym. Oczywiście nie jedzie w ślepo za przypadkową osobą, ale jedzie za osobą, która posiada przy sobie czujnik lub po prostu zainstalowała aplikację walizki w swoim smartfonie. Minusem może być sytuacja, w której akumulator walizki rozładuje się i przestanie za nami jechać. Nie zgubimy jej natychmiast. Aplikacja poinformuje nas o niskim poziomie baterii. Dla jednych to gadżet wow, a dla innych zbyt futurystyczny sprzęt. Jedno jest pewne, przyszłość należy do robotów i zaawansowanych maszyn, które będą ułatwiać nam życie. Między innymi dlatego rosnącą popularnością cieszą się roboty sprzątające, które po jednym kliknięciu są w stanie odkurzyć dom o powierzchni kilkudziesięciu metrów kwadratowych.

 

Laptop do pracy na home office

Laptop na home office powinien być przede wszystkim szybki i wyposażony w kamerę, mikrofon oraz głośniki. Zwróćmy uwagę na pamięć podręczną. Jeżeli chcemy robić na komputerze coś więcej niż odbieranie i odpisywanie na e-maile, to warto pomyśleć nad komputerem z minimum 8 GB RAM. Nie zapomnijmy też o szybkim dysku SSD, który umożliwia sprytne i sprawne przesyłanie i zapisywanie plików (np. zdjęć). Warto do pracy przy komputerze na home office kupić podstawę pod laptopa, myszkę bezprzewodową. Do innych sprzętów, które przydają się na home office należy drukarka.

fot. pexels

Robot sprzątający

Robot sprzątający to ulubieniec niejednego pana i pani domu. Wystarczy jeden przycisk, by robot zajął się odkurzaniem całego domu lub określonych pomieszczeń. Jak wygląda obsługa takiego robota? Instalujesz aplikację producenta na smartfonie, planujesz harmonogram odkurzania (np. codziennie o 9:00) i podłączasz robot do stacji dokującej. Droższe modele robotów sprzątających są wyposażone na przykład w funkcję samodzielnego opróżniania pojemnika z zabrudzeniami. Dla kogo sprawdzi się taki robot? Dla osób zajętych, dla rodzin z dziećmi czy osób posiadających zwierzęta domowe. Doskonale wciągają sierść i inne zabrudzenia. Uzupełnieniem dla robota odkurzającego są roboty mopujące, czyli roboty samodzielnie myjące podłogę. Jak to działa? Robota napełniamy wodą i specjalnym płynem, a ten na zawołanie pryska minimalną ilość środka myjącego i mopuję podłogę w konkretnym pomieszczeniu. Zanim kupimy robot sprzątający, warto pomyśleć, czy dysponujemy odpowiednią ilością miejsca, w której na stałe będzie stał nasz pomocnik. Musi to być stałe miejsce, najlepiej na uboczu przy ścianie z dostępem do gniazdka prądu elektrycznego.

 

Bezprzewodowy głośnik

Podczas gdy automatyczny odkurzacz zajmuje się sprzątaniem domu, my mamy godzinę na pełnienie pozostałych obowiązków domowych lub oddanie się przyjemności. Jednym ze sposobów na utrzymanie dobrego humoru z rana jest bezprzewodowy głośnik. Lekki, często wodoodporny, można go z łatwością przenosić i łączyć z różnego rodzaju urządzeniami (laptop, smartfon, smart TV). Doskonały pomysł na prezent dla osoby, która uwielbia słuchać muzykę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here