fot. pexels

Pomysł na prezent na Dzień Babci i Dziadka – co kupić?

 

Dzień Babci i Dzień dziadka to bardzo wyjątkowy dzień w polskiej kulturze i historii. Z uwagi na ogromny szacunek do osób starszych nie możemy zapomnieć o okazywaniu naszej wdzięczności i miłości wobec osób, dzięki którym powstała nasza rodzina, tradycje i historia. Dlatego też warto z tej okazji przygotować ciekawy prezent dla babci i dziadka. Może się wydawać że w starszym wieku mamy już wszystko i nie potrzebujemy prezentów, bo większość rzeczy i tak możemy sobie kupić samodzielnie. Jednak z perspektywy babci i dziadka nie liczy się kwota prezentu lecz liczy się pamięć i bardzo często kreatywny pomysł. Jeśli jednak interesuje cię pomysł na prezent dla babci i dziadka, to trafiłeś idealnie. Przygotowaliśmy listę rzeczy, które będą doskonałym podarunkiem dla bliskich nam osób. Zobacz co warto kupić babci i co warto kupić dziadkowi.

Prezent dla babci – co kupić?

Jeżeli zależy nam na bezpieczeństwu i zdrowiu babci warto pomyśleć o czymś, czym jest smartfon dla seniora. To telefon, który umożliwi nam nie tylko komunikacja z babcią czy dziadkiem, ale będzie też narzędziem dzięki któremu zapewnimy babci czy dziadkowi większe bezpieczeństwo, a sami będziemy mogli szybciej i łatwiej sprawdzić co u nich słychać.

fot. pexels

Jeśli chcemy zadbać o dobre samopoczucie babci nie zapomnijmy o eleganckich pralinach, które możemy kupić na ten wyjątkowy dzień. Żeby jeszcze bardziej podkreślić wyjątkowość tego dnia, warto zamówić tort lub tak zwane mini porcje deserowe i spędzić ten czas z dziadkami. Babcia ucieszy się też z bukietu ulubionych kwiatów lub z kwiata w doniczce, mogą to być delikatne różowe różyczki. Dobrym pomysłem jest też kupienie kompleksu witamin, które szczególnie w starszym wieku są bardzo przydatne. Wręczając prezent o tym że samo obdarowanie jest ważne. Poświęćmy jeden dzień babci i dziadkowi i spędzimy go wspólnie jedząc słodkości i wspominając młodość dziadków.  Nie zapominajmy o klasyku, jakim są miękkie i wygodne kapcie. Chcąc pokazać troskę o zdrowie babci warto pomyśleć nad zamówieniem wizyty fizjoterapeuty do domu. Nie ma nic lepszego niż leczniczy i zdrowotne masaż dla bliskiej osoby.

prezent na walentynki - dla dziadka
fot. pexels

Prezent dla dziadka – co kupić?

Nie wiesz co kupić dziadkowi? Dobrym pomysłem na prezent będzie jego ulubiona woda kolońska lub kosmetyki po goleniu. Bez wątpienia jednym z klasycznych prezentów dla dziadka są eleganckie skarpetki, ręcznie wyszywane chusteczki czy gustowny kaszkiet. Jeżeli nasz dziadek jest majsterkowicza, warto pomyśleć o kupnie skrzynki z narzędziami, która pozwoli rozwinąć jeszcze bardziej jego umiejętności. Dla dziadka sprawdzi się też butelka ulubionego alkoholu lub skórzany portfel. Jeżeli nasz dziadek lubi oglądać telewizję, to zastanówmy się nad kupieniem przydatnego gadżetu, jakim są bezprzewodowe słuchawki. Oprócz słuchawek możemy pomyśleć o kupnie Sound systemu, jakim jest soundbar. To idealny pomysł na prezent dla dziadka, który uwielbia słuchać muzykę i oglądać filmy z idealnym nagłośnieniem. Jeżeli nasz dziadek jest aktywny lub jeżeli chcemy go zachęcić do aktywności to dobrym pomysłem będzie kupno opaski monitorujące aktywność.  Możemy też zabrać babcię i dziadka na spacer, który będzie idealnym zakończeniem dnia.

Personalizowane prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Trzeba przyznać że nic tak nie cieszy babci i dziadka Jak ręcznie wykonany prezent, ze spersonalizowanym motywem. Jaki to może być prezent? Może  to być na przykład  stare zdjęcie babci i dziadka, które wydrukujemy w większym formacie i oprawiamy w ramkę. Taki prezent  będzie pamiątką nawet po śmierci dziadków. Jeżeli mają poczucie humoru, warto pomyśleć o kupieniu kubka z zabawnym hasłem, czy też koszulki ze śmiesznymi napisami ze słowem babcia czy słowem dziadek. Dobrym prezentem będzie zamówienie z spersonalizowanego torta z imionami babci i dziadka. Jeżeli mieszkamy za granicą i chcemy zrobić prezent babci i dziadkowi, skorzystajmy z kwiaciarni internetowej i z wyprzedzeniem zamówmy kosz ze słodyczami herbatą i kawą lub piękny bukiet kwiatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here