fot. pexels

Bezprzewodowe słuchawki do biegania – jakie kupić?

Kupując bezprzewodowe słuchawki do biegania warto zwrócić uwagę na to, czy są wodoodporne. Wilgoć podczas biegania, szczególnie na świeżym powietrzu nie jest niczym nowym. Pot czy wilgoć z powietrza mogą zaszkodzić poprawnemu działaniu słuchawek. Dlatego przed zakupem słuchawek warto sprawdzić, czy są one wodoodporne. Słuchawki bezprzewodowe pozwalają na swobodne bieganie, bez plączącego się kabla czy obciążenia w postaci wtyczki. Są zwykle lżejsze i mniejsze. Producenci starają się zaprojektować ich kształt tak, żeby idealnie wpasowywały się w różnej wielkości ucho. Zwykle w zestawach są dołączone wymienne gumki w różnych rozmiarach, które pozwolą dopasować je do ucha damskiego, męskiego czy młodzieżowego. Hitem wśród słuchawek są słuchawki z ładującym etui. Wystarczy włożyć je do etui i odłożyć w suche i bezpieczne miejsce. Słuchawki będą się ładowały bez konieczności podłączania ich do prądu. To idealne rozwiązanie dla zabieganych. Samo etui możemy bardzo często przypiąć do legginsów lub kurtki dla biegacza.

fot. pexels

Słuchawki bezprzewodowe czy na kablu? Co wybrać?

To, jakie słuchawki do biegania wybierzemy zależy wyłącznie od nas samych i od naszych preferencji. Słuchawki bezprzewodowe są zwykle lżejsze i nie krępują ruchów. Natomiast słuchawki z kablem potrafią plątać się podczas biegania, zahaczać o ubranie i ogólnie denerwować biegacza. Minusem jest fakt, że mogą się nagle rozładować (bieganie zimą sprawia, że bateria wyczerpuje się szybciej) i pozostaniemy bez muzyki. Słuchawki bezprzewodowe z niższej półki mogą niestety charakteryzować się słabszą jakością przesyłanego dźwięku, przerywaniem i zacinaniem się. Dlatego jeżeli bierzemy pod uwagę słuchawki bezprzewodowe warto wydać na nie więcej niż 200 zł. Słuchawki przewodowe mają też swoje plusy – po podłączeniu dźwięk jest często czystszy i ładniejszy. Nie przerywają, a sygnał jest stabilny. W przypadku nagłego ruchu nie zgubimy ich tak łatwo, jak małe słuchawki bezprzewodowe. Nie wymagają dodatkowego ładowania, ale bardzo często denerwują nas, gdy ich kabel się zaplącze. Słuchawki bezprzewodowe do biegania możemy kupić w dwóch wersjach – w wersji dousznej i nausznej. Zdrowszym wyborem będą słuchawki nauszne, które doskonale tłumią, ale są zwykle cięższe. Producenci i tak starają się wykonywać słuchawki dla aktywnych z lekkich i wytrzymałych materiałów. Słuchawki do biegania posiadają bardzo często mikrofon i inne funkcje, które umożliwiają używanie słuchawek również o treningu.

fot. pexels

Akcesoria elektroniczne do biegania – co warto kupić?

Do akcesoriów do biegania, które ułatwiają trening i czynią go bardziej motywującym możemy zaliczyć pas cardio do połączenia z aplikacją w smartfonie. To gadżet dla bardziej zaawansowanych biegaczy, którym zależy na jeszcze dokładniejszych pomiarach treningowych. Warto zwrócić uwagę na plecak do biegania czy wygodny pas, który umożliwia przechowywanie batonów czy bidonów z wodą.

Akcesoria do biegania – na jakie warto zwrócić uwagę?

Bieganie nie wymaga zbyt wielu akcesoriów – im mniejsze obciążenie biegacza, tym z reguły lepiej. Warto jednak wyposażyć się w modne akcesoria, które umilą bieganie i monitorowanie postępów. Niewątpliwie jednym z popularnych gadżetów jest uchwyt naramienny na telefon. Wyposażony w modny rzep i wodoodporny schowek pozwala na sterowanie smartfonem nawet podczas samego biegu – na przykład podczas przełączania muzyki czy odbierania połączenia). Jeśli jesteśmy już przy monitorowaniu postępów, to akcesoria do biegania, na które warto wydać pieniądze to opaska monitorująca. Lekka, na silikonowym pasku, który nie podrażnia skóry, a jej bateria pozwala na mierzenie aktywności przez kilka dni. Oczywiście są smartbandy i smartwatche, które działają jedynie kilkanaście godzin, ale jest to uzależnione od ilości aplikacji, dodatkowych funkcji i możliwości, w tym bardzo często od rodzaju ekranu. Do podstawowych funkcji, jakie posiada opaska monitorująca jest mierzenie kroków i dystansu, informowanie o aktywności (przypomnienia w ciągu dnia), mierzenie tętna, wskazywanie daty i czasu czy wbudowany stoper.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here