niania-elektryczna-jaka-kupic
fot. pexels

Elektroniczna niania dla niemowlaka – jaką warto kupić?

 

Zacznijmy od tego czym jest elektroniczna niania, to urządzenie, które czuwa nad naszym dzieckiem. Przekazuje informacje przez kamerę co w danej chwili robi nasza pociecha. Większość modeli posiada dwa elementy. Nadajnik, który umieszcza się w pokoju dziecka. To urządzenie przesyła dźwięk do odbiornika, który jest umieszczony tam gdzie znajduje się rodzic. W zależności od modelu niania elektroniczna może również przesyłać obraz na żywo, tak że rodzic może z daleka bezpiecznie pilnować dziecka. Ponadto, niektóre nianie elektroniczne umożliwiają kontakt głosowy z dzieckiem. W prosty sposób przez mikrofon rodzic może powiedzieć kilka słów, aby maluch się uspokoił i nie przerywał snu.

Kiedy warto kupić elektryczną nianie?

W przypadku gdy dziecko jest wcześniakiem, posiadanie takiej formy kontroli nad dzieckiem jest bardzo pomocne. Ponadto jeżeli posiadasz duży dom, a dziecko śpi w swoim pokoiku i nie możesz go nadzorować niania zrobi to za Ciebie.
Jednak za takie udogodnienia trzeba zapłacić już kilka tysięcy.

 

Wielofunkcyjny fotelik do karmienia niemowlaka – jaki wybrać?

Przy wyborze fotelika do karmienia dzieci, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to aby dziecko mogło swobodnie poruszać się górną częścią ciała. Ponadto, fotelik powinien być tak dopasowany, aby dziecko miało wsparte plecy na wysokości łopatek, oraz posiadać podnóżek na stopy dziecka. Dobry fotelik powinien być stabilny i regulowany na wysokość i głębokość siedziska. Wielofunkcyjne fotelik posiada funkcję regulowania nóg, dzięki czemu dziecko może zjeść z nami przy stole. Ponadto nogi możemy skrócić, w wyniku czego możemy zrobić z krzesełka do karmienia siedzisko do zabawy. Przy wyborze warto zwrócić uwagę również na to z jakiego materiału jest zrobione siedzisko, aby w trakcie pielęgnacji móc je łatwo wyczyścić.Kolejnym bardzo ważnym elementem fotelika, który swoją budową i zastosowaniem przypomina fotelik samochodowy, który odpowiada za bezpieczeństwo dziecka podczas przebywania w foteliku są szelki, które punktowo go przytrzymują.

jaki-fotelik-do-karmienia-kupic
fot. pexels

 

Kosz mojżeszowy dla dziecka – hit bestsellerowy 2020/2021

Wielu rodziców może się zastanawiać jakie łóżeczko kupić dla noworodka. Pewna część pozwala na to żeby spał z rodzicami. Inni natomiast kładą dziecko do łóżeczka. Nie ma w tym nic złego. Każdy na swój sposób zapewni dziecku warunki do odpowiedniego rozwoju. Wiklinowy kosz na stojaku, tzw kosz Mojżesza to miejsce gdzie niemowlę będzie czuło się bezpiecznie. Dużym plusem jest mała waga koszu Mojżesza, przez co można je postawić obok łóżka. Przez co nocne karmienie jest dużo łatwiejsze. Nie trzeba wstawać z łóżka i iść do pokoju dziecka, gdyż naszego malucha mamy tuż obok nas. Koszyczek jest na płozach, delikatnie go bujając można łatwo uśpić niemowlę. Małym minusem, który wiele osób może zniechęcić jest cena. W sklepie nowy kosz Mojżesza możemy kupić już od 200 zł. Natomiast istnieją osoby, które ręcznie wytwarzają takie cuda. Koszt takich samoróbek jest już nieco wyższy, niemniej takie łóżeczka wyglądają cudownie. Kupowanie takiego łóżeczka wiąże się z tym, że dziecko będzie korzystać z kosza mojżeszowego najdłużej kilka miesięcy. Później będzie już na to łóżeczko za duże. Dlatego warto jeżeli już się zastanowimy nad takim nabytkiem, dbać o niego, żeby w przyszłości oddać komuś w rodzinie albo je sprzedać
Jeżeli nocne wędrówki do łóżeczka dziecka nie są dla was, to jak najbardziej powinniście to przemyśleć

jaki-podgrzewacz-do-butelek-kupic
fot. pexels

Elektroniczny podgrzewacz do butelek z mlekiem – jaki kupić?

Warto pamiętać że prawidłowo przygotowany pokarm wspomaga trawienie, a co za tym idzie rozwój dziecka. Regularne karmienie jedzeniem o dobrej dla dziecka temperaturze uspokoi dziecko i znacząco wpłynie na jego samopoczucie. Dobry elektroniczny podgrzewacz powinien móc utrzymać stałą, precyzyjną temperaturę. Pokarm powinien być podgrzany równomiernie, niezależnie czy jest to naturalny pokarm, soczek, herbatka czy gęsta potrawa. Dzięki używaniu podgrzewacza przy przygotowywaniu posiłku do 40℃, substancję odżywcze zostaną zachowane. Natomiast rozwój naszego niemowlęcia będzie przebiegał w dobrym, zdrowym kierunku. Oprócz podgrzewania ważną funkcją jest sterylizacja. Maluszki mają bardzo niską odporność w pierwszych miesiącach. Dlatego ważne jest aby naczynia, które używają były sterylne. Taką funkcję posiadają niektóre z elektronicznych podgrzewaczy do butelek. Również jest możliwość osobno zakupić taki Sterylizator, który będzie dobrym pomysłem na prezent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here