fot. pexels.com

Klatka dla królika – jaką kupić?

Prawdziwi miłośnicy królików tworzą im w domach prawdziwe rezydencje. Część królików mieszka w domach wolno, bez klatki. Tworzy im się bezpieczny wybieg składający się z tuneli, paśników i mat na odchody. Jeśli jednak chcemy kupić królikowi klatkę, powinna być ona długa i szeroka. Ze względu na swoje duże rozmiary, królik powinien mieć  możliwość swobodnego stania na łapkach i wyciągnięcia się. W takiej klatce powinno znaleźć się duże poidło, paśnik na siano i miski, najlepiej przymocowane na stałe do krat klatki. Jeśli nie chcemy w domu metalowego mebla, warto sprawdzić drewniane woliery, w których królik będzie czuł się, jak w domu.

fot. pexels.com

Klatka dla szynszyli – jaką kupić?

Klatka dla szynszyli powinna być wysoka. Im wyższa, tym lepsza. Szynszyle lubią się wspinać i oglądać otoczenie z góry (zupełnie tak, jak kot). Klatka dla szynszyli powinna być wyposażona w poidło, paśnik na siano, dwie miski na zioła i granulat. Ponadto warto wyposażyć ją w materiałowe domki i hamaki, w których gryzoń będzie mógł swobodnie odpocząć. Dodatkowo można zamontować we wnętrzu klatki kołowrotek do biegania. Dzięki temu szynszyle będą zdrowe, zadowolone i wysportowane. Niestety nie każdy sklep zoologiczny ma w swojej ofercie klatki odpowiadające minimalnym wymaganiom tych gryzoni. Dlatego warto poszukać ich w dobrych sklepach internetowych lub u niewielkich lokalnych producentów, którzy zajmują się produkcją drewnianych wolier dla gryzoni. Ilość domków powinna być zbliżona do ilości szynszyli w klatce + 1. Oznacza to tyle, że szynszyle powinny mieć zawsze dodatkowy hamak. W przypadku kłótni w stadzie będą mogły się w nim położyć.

 

Klatka dla świnki morskiej – jaką kupić?

Świnka morska wymaga niewysokiej, ale szerokiej i długiej klatki, w której będzie mogła spacerować. Świnki nie skaczą, więc powinny mieć w swojej klatce pomosty i kładki, po których będą mogły swobodnie chodzić. Oprócz tego śwince przyda się drewniany domek, który dostaniemy w każdym dobrym sklepie zoologicznym.

fot. pexels.com

Klatka dla szczura – jaką kupić?

Szczury to bardzo mądre gryzonie, które potrzebują specjalnych warunków. Z racji tego, że są one małymi brudaskami, ważne, żeby klatka dla szczura była wykonana z materiałów łatwych do umycia. Niestety jak to gryzonie, mogą ją gryźć, dlatego trzeba obserwować zwierzęta i sprawdzać, czy nie wygryzły w klatce dziury, która mogłaby być dla nich drogą do ucieczki.

Szczury uwielbiają spać wtulone w siebie, w większych stadach. Dlatego też warto umieścić w klatce plastikowe domki i wypełnić je np. chusteczkami lub innym naturalnym wypełnieniem, które kupimy w sklepie zoologicznym. Tradycyjnie w klatce szczura powinno znaleźć się poidełko, miski na jedzenie.

Zanim jednak kupimy jakiegokolwiek gryzonia, warto się zorientować ile będzie kosztowało jego miesięczne utrzymanie. Część z nich należy do gryzoni stadnych, przez co na start powinniśmy wziąć pod uwagę posiadanie dwóch osobników.

Gdzie warto robić zakupy zoologiczne?

Najmądrzejszym i najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie kupno karmy, ściółki i akcesoriów dla gryzonia w internetowym sklepie zoologicznym. Dzięki takiej wyprawce dla zwierzaka nie będziemy musieli wychodzić z domu i zaoszczędzimy czas. Produkty dla gryzoni kupione w sklepie internetowym mogą być nawet o kilkadziesiąt procent tańsze, niż w przypadku sklepu stacjonarnego. Ponadto w zoologicznych sklepach stacjonarnych bardzo często są sprzedawane żywe zwierzęta niewiadomego pochodzenia. Dlatego robienie zakupów w takich sklepach stacjonarnych wspiera ten proceder. Warto też pamiętać, żeby nie kupować gryzoni w tychże sklepach zoologicznych – wykupienie jednego nie jest ratunkiem dla zwierząt, lecz odwrotnie – sygnałem dla właścicieli sklepu, że muszą nabyć kolejnego gryzonia. Róbmy zakupy zoologiczne rozsądnie. Oczywiście znajdziemy też dobre sklepy stacjonarne, które nie sprzedają żywych zwierząt.

Robienie zakupów zoologicznych w internecie daje nam większe możliwości jeśli chodzi o ofertę. Pojawiają się sklepy zoologiczne specjalizujące się wyłącznie np. w gryzoniach czy tylko w akcesoriach dla psów. Dzięki temu prowadzący sklep skupiają się na danym gatunku i starają się stworzyć najlepszą ofertę dla zwierząt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here