fot. pexels.com

Żwirek dla kota – jaki kupić?

Oferta żwirków dla kotów i innych zwierząt jest bardzo obszerna. Jednym z popularnych wyborów jest żwirek roślinny, najczęściej wykonany z drewna iglastego lub z innych popularnych drzew. Doskonale chłonie wilgoć i zatrzymuje nieczystości. Jest odpowiednio ciężki dlatego nie wysypuje się z kuwety. Oprócz tego w ofercie sklepów zoologicznych znajdziemy żwirki zbrylające które pod wpływem wilgoci łączą się w większe fragmenty utrzymanie czystości w kuwecie ze żwirkiem zbierającym jest łatwe przez to, że możemy większe elementy chwycić łopatką i wyrzucić do kosza na śmieci. Niektóre żwirki można wyrzucać do toalety jednak trzeba się upewnić czytając instrukcję na opakowaniu. Oprócz tego teraz bardziej popularnym jest żwirek silikatowy posiada bardzo duże właściwości chłonne przez co stanowi nowość w sklepach zoologicznych. Ogromnym plusem żwirków jest to, że jedno opakowanie starcza na dłuższy czas. Ponadto duże kawałki sprawiają że żwirek nie wysypuje się poza kuwetę a koty używają go do zakopywania nieczystości. Żwirki nie tylko chłoną wilgoć ale też zapachy w sklepach zoologicznych znajdziemy żwirki o różnych zapachach na przykład zielonej herbaty lawendy czy zapach leśny.

fot. pexels.com

Zabawki dla kota, jakie kupić?

Zabawki dla psa zdecydowanie różnią się od tych, dla kota. Kot charakteryzuje się zupełnie innymi instynktami i potrzebami, niż pies. Koty uwielbiają zabawki szeleszczące, posiadające wstążki i inne, małe elementy falujące oraz wydające nietypowe odgłosy. Znacznie rzadziej zainteresuje je rzucony patyk czy zabawki dla psa do szarpania. Koty uwielbiają chwytać zabawki w łapki, podrzucać je i sprawdzać, a także testować ich wytrzymałość. Dla jednych kotów szczytem marzeń będzie drapak ze zwisającą tasiemką, zakończony pluszową myszką, podczas gdy inne będą smacznie leżeć w legowisku dla kota. Najczęściej jednak sprawdzają się proste rzeczy, jak plastikowy pałąk zakończony ozdobnymi piórkami. Machanie nim zapewni kotu długie godziny wyczerpującej zabawy. Koszt tego rodzaju piórka waha się od kilku do kilkunastu złotych. Jeśli nasz kot jest bardziej inteligentny i poszukuje wymagających rozrywek, możemy odwiedzić sklep zoologiczny w poszukiwaniu akcesoriów pobudzających do myślenia. Takich, które wymagają od kota użycia mózgu i pamięci. Za każdym razem za prawidłowe użycie zabawki kot powinien dostać nagrodę. Dzięki temu znacznie chętniej będzie się nimi interesował. 

fot. pexels.com

Szczotka do czesania psa – jaką kupić?

Absolutnym hitem wśród posiadaczy psów są szczotki typu furminator. To specjalnie wyprofilowana, często antypoślizgowa rękojeść i wygodne, funkcjonalne zgrzebło. Używając je odpowiednim ruchem skutecznie pozbywamy się podszerstka i wierzchniej części sierści. Furminator sprawdzi się nie tylko u psa, ale również u kota, świnki morskiej czy królika. Cena dobrego furminatora zaczyna się od około 100 zł. Może być znacznie wyższa. Zależy ona od producenta, a także od rozmiaru szczotki. Zupełnie inne będą przeznaczone dla małych piesków, a inne dla większych psów typu owczarek szwajcarski. Oprócz furminatora warto kupić silikonową rękawicę, która ułatwi zgarnianie sierści podczas czesania. Ponadto głaskanie nią psa, to element pielęgnacji i rozluźnienia, a także sposób na zbliżenie się właściciela z pupilem. Dla psów z włosem poleca się szczotki z naturalnego włosia, które pielęgnują włos i sprawiają, że ten już po kilku wyczesaniach staje się błyszczący i lśniący. Kupno takiej szczotki to dobry pomysł na prezent dla osoby, która kocha swoje zwierzaki nad życie. Pamiętaj, żeby po każdym użyciu odpowiednio czyścić zgrzebło z włosów i martwego naskórka. Pozwala to nie tylko pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, ale i ustrzec zwierzę przed chorobami skóry. Do czyszczenia możesz użyć ciepłej wody i szamponu psa lub specjalnych preparatów, którymi może pochwalić się każdy dobry sklep zoologiczny.

Kupując szczotkę dla psa nie zapomnij o zaopatrzeniu się w dobry zwierzęcy szampon oraz preparaty do pielęgnacji sierści czy włosów psa, jak odżywki, nabłyszczacze i inne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here