Kapsułkowy ekspres do kawy

 

Kapsułkowe ekspresy do kawy zrewolucjonizowały sposób patrzenia na kawę w domu.  Umożliwiły parzenie kawy dosyć wysokiej jakości bez wychodzenia z domu.  tego rodzaju ekspresy zostały znienawidzone przez baristów. Główną zaletą kapsułkowych ekspresów do kawy jest ich niewysoka cena oraz niewysoka cena kapsułek z kawą. Ich inną zaletą jest prostota przygotowywania kawy. Wystarczy nalać wody do pojemnika z miarką włożyć kapsułkę w odpowiednie miejsce, zamknąć uchwyt na kapsułkę i nacisnąć jeden guzik. Kawa gotowa. Producenci kawy w kapsułkach prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych smaków. W sklepach z kawą znajdziemy klasyczne aromaty, jak i warianty smakowe z dodatkiem karmelu, wanilii, mięty i innych ciekawych smaków.  Dlaczego jeszcze Polacy pokochali ekspresy do kawy kapsułkowe?  Także dlatego, że są bardzo łatwe w utrzymaniu ich w czystości. Ekspresy tego typu są niewielkich rozmiarów, więc bez problemu zmieszczą się na przykład na kuchennym blacie, jaki w zlewie podczas napełnienia pojemnika z wodą. Bardzo często ekspresy kapsułkowe pojawiają się też w firmach. Wydzielana porcja kawy pozwala na zachowanie pewnej oszczędności. Minusem ekspresu kapsułkowego jest cena samej kawy. Po przeliczeniu jedna kawa z kapsułki wychodzi drożej, niż w przypadku ekspresu ciśnieniowego. Kawa w kapsułkach posiada też pewnego rodzaju ograniczenie polegające na tym, że jeśli wybierzemy ekspres konkretnej firmy, to będziemy mogli używać tylko jednego rodzaju kapsułek. Jeżeli lubimy kawy białe, mleczne to kupując ekspres kapsułkowy warto sprawdzić, czy model, który nas interesuje posiada dyszę do spieniania mleka. Niestety większość z kompaktowych ekspresów do kawy na kapsułki nie posiada opcji spieniania mleka. Jeżeli jednak chcemy ekspres kapsułkowy i móc robić kawę latte czy cappuccino, to musimy dokupić ręczny spieniacz mleka. 

fot. pexels

Wyciskarka – jakie inne sprzęty kuchenne warto kupić?

 

Oprócz ekspresu do kawy warto zaopatrzyć się w akcesorium, jakim jest wyciskarka do owoców i warzyw. Jednym z trendów w świecie wyciskarek są wyciskarki wolnoobrotowe. Ich używanie jest bardzo proste, wystarczy pokroić owoce lub warzywa w kształcie mieszczącym się do otworu wlotowego i uruchomić urządzenie. Wyciskarka wolnoobrotowa to sprzęt dosyć drogi, który może kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Na co zwrócić uwagę kupując wyciskarkę? Między innymi na szerokość otworu wlotowego, sposób czyszczenia, głośność urządzenia, regulację gęstości, dzięki któremu przygotujemy sok dopasowany do naszych upodobań. Warto też zwrócić uwagę na moc wyciskarki. Moc wyciskarek obrotowych zaczyna się od około 120 W. Jeśli chcemy robić soki z warzyw które są twardsze Powinniśmy wziąć pod uwagę wyciskarkę o mocy od 150 do 200 W. Ważna jest też wielkość pojemnika na odpadki. Wyciskarki generują znacznie mniej odpadów niż sokowirówki. Jednak zawsze jakieś są i warto wybrać wyciskarkę z większym pojemnikiem na resztki. Warto pamiętać że sok przygotowany w wyciskarce jest bogatszy w błonnik od soku przygotowanego w sokowirówce.

fot. pexels

Robot kuchenny – jakie inne sprzęty kuchenne warto mieć?

Jeżeli lubimy piec i gotować, przygotowywać dania dla wieloosobowej rodziny musimy zaopatrzyć się w sprzęt, jakim jest robot kuchenny. Na rynku dostępne są wielofunkcyjne roboty kuchenne od planetarnych po wielofunkcyjne roboty które potrafią piec i gotować. W sklepach z AGD i RTV znajdziemy też roboty które posiadają  wyciskarkę. Podobnie jak przy wyborze wyciskarki, tak przy wyborze robota kuchennego warto sprawdzić moc silnika. Im większa moc robota, tym jego lepsza praca i większa gwarancja, że będzie z nami przez wiele lat. Im większe dania gotujemy i im większe ciasta pieczemy, tym większa powinna być misa dodawana do robota. Na własny domowy użytek sprawdzi się misa o pojemności od 4 do 5 litrów. Ważne żeby robot kuchenny posiadał regulację obrotów, którą dostosowuje się do rodzaju przygotowanego ciasta czy innego dania. Zanim zdecydujesz się na konkretny model sprawdź, jakie końcówki mieszające są dostępne w zestawie. Im ich więcej, tym lepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here