Walizka podróżna - jaką kupić?
fot. pexels

Walizka podróżna – jaką kupić?

 

Niegdyś o walizkach podróżnych na kółkach mogliśmy pomarzyć. Gadżet dla zamożnych podróżnych z zachodu jest dostępny dla nas w przystępnych cenach od ok. 10 lat. Na co zwrócić uwagę kupując dobrą walizkę na kółkach? Przede wszystkim na materiał, z którego jest wykonana. W przypadku walizek sprawdzi się podejście – im droższa, tym z pewnością lepsza i bardziej wytrzymała. Jeśli podróżujemy często samolotem, a nasze wojaże są długie i wymagające, to walizka będzie narażona na szybsze zużycie. Jazda taśmami na lotnisku, przerzucanie walizki, długie spacery z walizką to wszystko, co naraża ją na porysowanie, pęknięcie, przedarcie materiału czy urwanie kółka.

Dlatego też kupno walizki jest swojego rodzaju inwestycją na długie lata. Jeśli jednak podróżujemy sporadycznie, to w tanim sklepie internetowym znajdziemy średniej wielkości walizkę za nawet 100 zł. Jaka powinna być idealna walizka na kółkach? Powinna być lekka i zwrotna. Często biegnąć na pociąg czy samolot liczą się sekundy. Nie ma wówczas nic gorszego niż ciężka walizka z zablokowanymi kółkami, które nie nadążają za podróżującym. Kupując walizkę obowiązkowo zajrzyj do jej wnętrza. Tanie walizki posiadają zwykle jedną małą kieszonkę i klamry do spięcia bagażu (dzięki temu przy otwieraniu zawartość nie wypadnie). Droższe walizki na kółkach posiadają szereg udogodnień, jak dedykowane schowki np. na garnitur czy buty. Są wyposażone w dodatkowe ochraniacze i wygodne zamki.

Jeśli zależy Ci na pełnej swobodzie podczas podróży zwróć uwagę na możliwości kółek Twojej walizki. Idealne są te, które umożliwiają obrót 360 stopni. Dzięki czemu możesz iść ze swoją walizką na różne sposoby. Nie bez znaczenia jest też powłoka, z której wykonuje się wierzch walizki. Absolutnym hitem jest wytrzymały na uderzenia i rozdarcia – poliwęglan. Dzięki temu walizka jest wytrzymała i wodoodporna. Tańszą wersją są walizki z syntetycznych tkanin, wytrzymałych, ale nie tak bardzo, jak walizki poliwęglanowe. Te materiałowe posiadają zwykle dodatkowe kieszenie zamykane na zamek, umieszczone na zewnątrz. 

Walizka-dla-mezczyzny-jaka-wybrac
fot. pexels

Nowoczesna walizka dla gadżeciarza – na co zwrócić uwagę?

 

Producenci walizek prześcigają się w udogodnieniach i gadżetach, dzięki którym ich walizki zostaną pokochane przez gadżeciarzy i będą mogli je… drożej sprzedać. Jedną z prawdziwych nowinek technologicznych są walizki… podążające za podróżującym. Swobodne ręce, nieskrępowane myśli i ty idący po lotnisku, a Twoja walizka za Tobą. Jedzie samodzielnie, bez żadnej pomocy i kontroli. Jak to możliwe? Między innymi dzięki nowoczesnej technologii, w którą wyposażona jest walizka. Jak to działa? Instalujesz w smartphone aplikację producenta walizki, parujesz swój telefon z walizką i gotowe.

 

Wersją tańszą, ale równie nowoczesną są walizki wyposażone w Bluetooth, który pozwala namierzyć lokalizację np. zagubionej walizki. Czy też wbudowany power bank z gniazdem USB, dzięki któremu naładujemy smartphone czy e-papierosa. Tego rodzaju walizka to koszt powyżej 1000 zł.

Akcesoria dla podróżujących - co kupić?
fot. pexels

Jeśli kochasz gadżety, koniecznie sprawdź walizkę wyposażoną w hulajnogę. Idealna dla osób, które podróżują między miastami służbowo i muszą w krótkim czasie pokonać niewielkie odległości. Rączka hulajnogi jest jednocześnie uchwytem, za który trzyma się hulajnogę, a sam mechanizm z kółkami otwiera się w kilka sekund. Tego rodzaju walizki zwykle nie posiadają zbyt dużej pojemności, więc sprawdzą się na krótkie podróże. Koszt walizki z wbudowaną hulajnogą zaczyna się od 500 zł. 

Akcesoria dla podróżujących – co kupić?

Jeśli należysz do osób, które zwykle mają ze sobą dużo bagażu pomyśl o kupnie kompleksowego zestawu walizek w różnych rozmiarach – od kabinowej, która zmieści się w każdym samolocie, po ogromne walizki dla całej rodziny i małe zgrabne walizki-kosmetyczki. Trzyma się je zwykle na dużej walizce i w przypadku kompletów od jednego producenta można je przymocowywać do teleskopowej rączki, co ułatwia przemieszczanie się np. z samolotu do taksówki. Cena całego zestawu może wynieść od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Jest to jednak zakup na lata.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here