Walizka czy torba - co kupić?
fot. pexels

Walizka czy torba – co kupić?

Dla wielu podróżnych walizka na kółkach jest w dalszym ciągu oznaką luksusu i elegancji. Zwłaszcza te o kosmicznym kształcie, wykonane z wytrzymałego materiału, jakim jest poliwęglan. To, czy wybierzemy walizkę, czy torbę zależy m.in. od naszego budżetu, wzrostu, preferencji oraz tego, czy podróżujemy samodzielnie. Znacznie łatwiej jest podróżować np. niskiej kobiecie z walizką na kółkach, które obracają się o 360 stopni. Jednak do małej walizki zmieścimy zwykle znacznie mniej ubrań i przedmiotów, niż do pakownej, elastycznej torby, którą niesie się za dwie rączki lub można ją przewiesić na długim pasku, przez całe ciało. Sama walizka jest też zwykle po prostu bardziej efektowna. Ponadto nowoczesne walizki są wodoodporne.

Torby podróżne posiadają różnego rodzaju udogodnienia, jak otwory na słuchawki czy kabel ładujący z power bankiem. Droższe torby podróżne są niekiedy wyposażone również w mały teleskopowy uchwyt i wyciągane kółka, dzięki którym możemy zamienić naszą torbę w walizkę, w kilka sekund.

Walizka czy torba - co kupić?
fot. pexels

Akcesoria przydatne w podróży – co kupić?

Jakie akcesoria przydadzą się nam w podróży? Jeśli posiadamy drogą walizkę i nie chcemy, żeby zniszczyła się podczas transportu do samolotu, to warto nabyć pokrowiec na walizkę (dostaniemy go w sklepie, w którym kupujemy samą walizkę). Może on być materiałowy lub wodoodporny.

Innym przydatnym gadżetem jest waga podróżna. Sprawdza się u tych turystów, którzy lubią przesadzić z ilością pamiątek lub prezentów dla bliskich, kupionych w sklepie bezcłowym. Dzięki niej sprawdzimy, czy nasza walizka kabinowa lub plecak nie przekracza maksymalnej dopuszczonej wagi. Jeśli lecimy samolotem, powinniśmy wyposażyć się w przeźroczystą małą kosmetyczkę i przeźroczyste małe buteleczki na podstawowe kosmetyki. Taki zestaw można kupić w tradycyjnej drogerii za kilkanaście złotych, a będzie nam towarzyszył przez długie lata. 

Do innych akcesoriów, które sprawdzą się podczas podróży są m.in. dodatkowe pasy zabezpieczające walizkę lub wygodny rogal, który zakłada się na kark. Dzięki temu (szczególnie w długim rejsie) możemy spać na siedząco bez obawy, że obudzimy się z bólem kręgosłupa. Jeśli nie możemy spać w dzień lub po prostu ze światłem, nie zapomnijmy o zaciemniającej opasce na oczy oraz o stoperach do uszu. Dzięki temu podróż będzie spokojniejsza, a my bardziej wypoczęci.


Z racji tego, że niekiedy zdarza się zaginięcie bagażu lub pomylenie (np. najpopularniejszych modeli walizek) warto przed podróżą kupić identyfikator z miejscem na dane kontaktowe. Jeżeli wieziemy w walizce cenne dla nas przedmioty warto dokupić szyfrowaną kłódkę (zwykle są one dostępne w sklepie, w którym kupujemy samą walizkę).

Walizka podróżna – jaką kupić?
fot. pexels

Plecak czy walizka podróżna – co kupić?

Jeśli podróżując lubimy mieć wolne ręce i większą swobodę – plecak zakładany na plecy będzie dla nas idealnym wyborem. Ramiona z pełną regulacją i duża pojemność wystarczy na długą, nawet kilkutygodniową podróż. Minusem plecaków jest fakt, że zawartość po wyjęciu jest zdecydowanie bardziej pognieciona i skompresowana. Jednak, gdy podróżujemy autostopem lub nie udajemy się w szykowną podróż, nie jest to przeszkodą.

Jeżeli jesteśmy osobą lubiącą spontaniczne przygody i wiemy, że nasza podróż będzie szkołą przetrwania, wybierzmy się do profesjonalnego sklepu dla podróżnych i wybierzmy multifunkcjonalny plecak z wieloma udogodnieniami, schowkami, tasiemkami i innymi elementami, dzięki którym spakujemy wszystko co potrzebne np. na podróż bez noclegu do innego kraju. Dobrej jakości plecak dla bardziej zaawansowanego piechura to koszt od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Nie zabraknie też plecaków dla prawdziwych gadżeciarzy. Np. z wbudowanym panelem solarnym, który pozwala naładować np. smartphone czy latarkę. Czy też wbudowany głośnik na Bluetooth, który umili podróż w nieznane. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here