legowisko dla kota
fot. pexels

Legowisko dla kota – jakie kupić?

Wielu posiadaczy kota jednoznacznie przyzna, że koty nie zawsze lubią spać w swoim legowisku, ale powinny je mieć w domu. Dlatego też nie możemy zapomnieć o tym, żeby zapewnić kotu jego własne miejsce do spania. Koty zasypiają dosłownie wszędzie – mogą zasnąć zarówno na kanapie jaki na szafie, czy na parapecie. W takim razie po co im legowisko? Między innymi dlatego że legowisko jest ich azylem, bezpiecznym miejscem w którym mogą się schować kiedy mają na to ochotę. Jeżeli w domu jest tłok i hałas kot chętniej chowa się do swojego legowiska. Jakie lodowisko wybrać? Koty uwielbiają różnego rodzaju zadaszone skrytki i miejsca w których mogą schować się przed światem. dlatego dużą popularnością wśród kotów cieszą się tak zwane budki i domki. Koty rzadziej śpią w odkrytych legowiskach, ale jeśli już takie kupimy powinno być wyposażone w wysokie boki, żeby kot miał oparcie. Modnym rodzajem legowiska dla kotów są ostatnio tak zwane kanapy dla kotów. Przypominają one ludzką sofę, lecz pomniejszoną kilkukrotnie. Jeśli stawiamy na legowisko odkryte, to powinno ono stać w odosobnionym miejscu. W takim, gdzie kot będzie mógł spokojnie pogrążyć się w głębokim śnie. To gdzie stoi legowisko dla kota powinno być uzależnione od charakteru kota. Bywają koty towarzyskie, którym nie przeszkadza ludzka obecność  i są koty, które unikają obecności człowieka. Ostatnim typem łóżek dla kota  są materace, czyli prostokątne poduszki, wypełnione miękkim lub puchatym środkiem, do których warto dodać kocyk lub poduszkę. To, że kupimy legowisko nie daje nam pewności tego że kot będzie w nim spał. Być może uzna, że legowisko nie spełnia jego oczekiwań. Niektóre koty lubią spać u góry i lubią obserwować otoczenie właśnie z tej perspektywy. 

legowisko dla kota
fot. pexels

Po co kotu legowisko?

Jedną z ważnych funkcji kociego legowiska jest funkcja porodówki i żłobka. Kotki w ciąży wykorzystują je do porodu, tworząc z niego bezpieczne miejsce dla siebie i dla małych kotów. Wiedzą o tym dobrze właściciele kocich hodowli.

 

Prezent dla fana zwierząt – co kupić kociarzowi?

Jeżeli mamy w domu miłośnika kotów i zbliżają się jego urodziny, to mamy tutaj dla was dobry pomysł na prezent dla kociarza. Fan kotów ucieszy się  z torby z kocim nadrukiem.  Z chęcią przyjmie przysmaki dla swojego kota. Dużą radość sprawią mu wszelkie gadżety z kocim motywem. Mogą to być puzzle, kubek, bluza czy opaska z motywem kocich uszu.

zabawki dla kota
fot. pexels

Akcesoria dla kota

Każdy kto posiada kota wie, że te zwierzęta potrafią bawić się zwykłym papierkiem po cukierkach, który szeleści, odbija światło i jest niezwykle atrakcyjny. Jeśli jednak chcemy zrobić prezent właścicielowi kota, to warto pomyśleć zabawkach z piórkiem lub myszką, za którymi koty uwielbiają biegać. Akcesoria dla kota i akcesoria dla psa to bardzo bogata kategoria produktów w sklepie zoologicznym. Absolutnym Must Have dla posiadacza kota jest tekturowy drapak, który może być dla niego także legowiskiem. Dzięki drapakowi kot będzie bawił się na nim, a nie na meblach.

 

Wyprawka dla zwierzaka domowego – co kupić dla kota?

Kompletowanie czegoś takiego jak wyprawka dla zwierzaka domowego bywa stresujące. Często właściciele kotów kupują rzeczy niepotrzebne lub takie które mi ich kot i będzie się interesował. Dlatego wprowadzanie ich powinno być stopniowe i warto obserwować swojego kota żeby wiedzieć co mogłoby go zainteresować. Jeżeli kot jest typem leniwca kanapowego, to nie opłaca mu się kupować piłki, za którą i tak nie będzie biegał. W wyprawce dla kota powinna znaleźć się miska na wodę i karmę, mały drapak, pierwsze zabawki w postaci piórek na sznurku, legowisko dostosowane do wielkości kota. Warto też kupić małe przysmaki, które pozwolą nam oswajać kota w tym trudnym dla niego momencie.  Obowiązkowo musimy pomyśleć o kuwecie i o żwirku, który pozwoli nam utrzymać higienę w domu. Kuweta może być otwarta lub zamknięta – to zależy od naszych predyspozycji oraz od tego gdzie planujemy przechowywać kuwetę. Szykując się na przyjście kota do domu Warto też kupić koci transporter, który może przydać się w przypadku konieczności wizyty u weterynarza. Z czasem możemy pomyśleć o dodatkowych legowiskach ponieważ kot powinien mieć i kilka w domu. Przydatnym gadżetem dla posiadacza kota jest specjalna łopatka do wyciągania zanieczyszczeń z kuwety. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here