legowisko dla psa
fot. pexels

Legowisko dla psa – jakie kupić?

Legowisko dla psa powinno być przede wszystkim dostosowane do wielkości psa. Śpiący pies przybiera rozmiary znacznie mniejsze niż jest w rzeczywistości, na przykład stojąc. Dlatego bardzo często legowisko okazuje się znacznie większe, niż rzeczywiście pies potrzebuje. Nie żałujmy psu wygodnego i szerokiego legowiska jeśli znajdziemy na takowe miejsce w domu. Pies śpi w różnych pozycjach i powinien mieć pełną swobodę do ułożenia się tak, żeby mieć spokojny sen. Wybierając legowisko dla psa zwróćmy uwagę na to, z jakiego materiału zostało wykonane. Warto wybrać tę poduszkę, która będzie wykonana z tkaniny wodoodpornej i łatwej w przecieraniu. Dzięki temu bez problemu wyczyścimy zabrudzenia przy pomocy ściereczki z płynem ekologicznym, bezpiecznym dla zwierząt. Niektóre legowiska można prać w pralce, jednak zanim to zrobimy, dokładnie przeczytajmy instrukcję obsługi. Legowisko dla kota będzie zupełnie innym produktem, dlatego nie powinno się ich kupować wymiennie. Ważny jest też kształt legowiska dla psa. Powinno być miękkie i pozwalające otulić psa (np. większymi brzegami). Jedną z nowości dla psów seniorów lub psów po chorobie lub w jej trakcie są nowoczesne pamięciowe legowiska, które dostosowują się do kształtu ciała psa. Dzięki temu pies może spać komfortowo, a jego mięśnie i stawy są w pewien sposób odciążone. Tego rodzaju legowisko jest większą inwestycją, ale wartą poświęcenia uwagi. Zwykłe legowisko dla psa możemy kupić już od około 100 zł. Górna granica może sięgać nawet kilku tysięcy w przypadku legowisk robionych ręcznie na zamówienie.

akcesoria dla psa
fot. pexels

Klatka dla psa – do socjalizacji – czy warto kupić?

W związku z rosnącą popularnością adopcji psów i kotów rośnie liczba zwierząt z problemami natury socjalizacyjnej. Skrzywdzone zwierzęta posiadają bardzo często o wiele większe potrzeby pracy nad nimi. Dzięki temu zmieniają się z zamkniętych i zestresowanych psów, w otwarte i chętne do kontaktu z człowiekiem. Jednym z akcesoriów, które mogą pomóc w socjalizowaniu takiego psa z problemami jest metalowa klatka z otwieranymi drzwiczkami. Dzięki niej możemy nauczyć psa, że ma swoje bezpieczne miejsce (schronienie z zadaszeniem, na tego rodzaju klatki bardzo często nakłada się koc) i wpajać mu, że jego dom jest czymś przyjemnym i miłym. Klatka dla psa dla niektórych właścicieli to za dużo – chłodny wygląd może kojarzyć się kratami schroniska, jednak jest to narzędzie terapeutyczne. Niektóre psy nawet po nauce dalej mieszkają w otwieranej klatce, z której mogą w każdej chwili wyjść.

legowisko dla psa
fot. pexels

Akcesoria dla psa (szczeniaka) – jakie warto kupić?

Szczeniaki są zwykle bardzo energiczne i żywiołowe. Testują wytrzymałość wielu przedmiotów,  gryzą je (na przykład, gdy rosną im zęby), uczą się zasad higieny oraz obserwują czujnie otoczenie. Co kupić, gdy spodziewamy się szczeniaka w domu?

  • obrożę i smycz dostosowaną do rozmiarów małego pieska. Najczęściej trzeba ją później zmienić na taką, która będzie odpowiadała dorosłemu psu.
  • podkłady higieniczne, które przydają się podczas nauki załatwiania psich potrzeb na podwórku. Nie powinny być one stosowane zbyt długo – zwykle psy są na tyle bystre i mądre, że szybko łapią to, gdzie powinny się załatwiać.
  • zabawki sensoryczne – to doskonały sposób na rozwijanie inteligencji psa. Dzięki nim możemy sprawdzić na co stać naszego pupila. Zabawki są też dobrym sposobem na wyładowanie energii i emocji. Zabawa w węszenie i szukanie smaczków to naprawdę duży wysiłek dla psa. 
  • gryzaki – warto uczyć psa od małego gryzienia twardych i silikonowych zabawek, dzięki którym pies ma zabawę i dba o higienę zębów. Gryzienie pozwala pozbywać się kamienia nazębnego.

 

Prezent dla fana zwierząt – co kupić miłośnikowi psów?

Idealny pomysł na prezent dla fana psów to spersonalizowana koszulka ze zdjęciem pupila lub ze śmiesznym psim hasłem. Z pewnością psiarz ucieszy się z modnego zestawu szelek lub obroży i smyczy z designerskim motywem. Innym pomysłem na prezent jest voucher na zajęcia z psim behawiorystą. To doskonała okazja do zbudowania więzi z psem i nauczenia się czegoś nowego. Psy uwielbiają się bawić i uczyć. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here