jakie-akcesoria-kupic-dla-kota
fot. pexels.com

Akcesoria dla kota – higiena i pielęgnacja futra – co kupić?

Każdy właściciel kota zmaga się z problemem sierści, która znajduje się na każdym meblu i ubraniu w domu. Kłęby futra są nie tylko utrapieniem, ale i negatywnie wpływają na zdrowie domowników (to siedlisko roztoczy). Dlatego tak ważne jest regularne wyczesywanie sierści kota czy psa. Jednym z bestsellerów w sklepie zoologicznym są tak zwane furminatory do wyczesywania sierści. Charakterystyczne solidne zgrzebło z przyciskiem automatycznie oczyszczającym je z zebranej sierści. Furminator dla kota powinien być stosowany regularnie co tydzień, przez ok. 10-20 minut (w zależności od rodzaju sierści samego kota). Inne furminatory będą dedykowane kotom małym, a inne dużym. Nie bez znaczenia przy wyborze furminatora będzie też to, czy kot ma krótką czy długą sierść.

fot. pexels.com

Przydatne do szybkiego ściągania nadmiaru futra u kotów są również sylikonowe czy gumowe rękawice, wyposażone w wypustki, które idealnie zbierają nadmiar sierści, która już wypadła.

Drapak dla kota – jaki kupić?

Drapak dla kota to absolutny must-have który powinien znaleźć się w domu kociarza. wysoki,  ze skrytkami do których kot może wejść i się położyć,  czy też z mięciutkim hamakami,  to coś, co  nasz kot pokocha. Im wyższy drapak, tym lepszy.  Koty są  urodzonymi obserwatorami i lubią oglądać to co dzieje się w domu siedząc na górze.  dlatego minimalna wysokość drapaka dla kota to półtora metra. Za dobrej jakości drapak musimy zapłacić nawet kilkaset zł. dobre drapaki są wyposażone nie tylko w miejsce do spania ale też elementy do gryzienia i drapania. W dobrych sklepach zoologicznych znajdziemy klasyczne drapaki z leżankami i elementami do zabawy jak i nowoczesne formy wykonane na przykład z kartonu. Jest to ekologiczna alternatywa bardzo oszczędna w formie którą pokocha Twój kot. Drapaki mogą być wolnostojące lub montowane na stałe od sufitu do podłogi. Dobre drapaki są wyposażone na przykład wiszące zabawki którymi koty uwielbiają się bawić. Mały drapak to absolutne minimum, które uchronić się przed szkodami jakie powodują kocie pazurki. Dlaczego koty drapią między innymi dlatego, że ścierają swoje pazury zapewniają sobie odpowiednią dawkę ruchu, rozciągają się i w ten sposób radzą sobie ze stresem. Drapanie dla kota jest rozrywką i dobrą zabawą.

fot. pexels.com

Kuwet dla kota – jaką kupić?

O ile z psem wychodzimy na dwór, o tyle kot załatwia swoje potrzeby w domu. Oczywiście zdarzają się koty wychodzące, ale w dzisiejszych czasach jest to zdecydowanie rzadkość.  Ze względów bezpieczeństwa właściciele coraz rzadziej decydują się na wypuszczanie kotów z domu. Przez to kupując kota musimy zastanowić się w którym miejscu w domu będzie mogła wstać kuweta do której kot będzie miał swobodny dostęp. Wyprawka dla kota, w postaci kuwety może stać na przykład w korytarzu w przedsionku lub w łazience. Jeśli zdecydujemy się umieścić ją w łazience musimy pamiętać o tym, żeby drzwi do łazienki nie były zamykane. Niektórych przypadkach właściciele kotów decydują się na zamontowanie małych drzwiczek w drzwiach które pozwalają kotu skorzystać z kuwety w każdym momencie dnia. Jaką kuwetę wybrać?  sklepach zoologicznych znajdziemy najprostsze kuwety składające się z plastikowej dolnej części i z górnej zakrywającej  oraz kuwety składające się tylko z dolnej części jednak bywają one uciążliwe w użytkowaniu. Jeśli nie chcemy żeby zapach kocich odchodów rozchodził się po domu wybierz mi kuweta zamykana od góry z drzwiczkami. Do kuwety musimy dokupić między innymi łopatkę, która przyda się do usuwania odchodów.  Plusem kocich żwirków jest to, że nie musimy wysypywać ich za każdym razem w całości lecz jedynie zabrudzenia. Dlatego taka łopatka powinna być zawsze pod ręką właściciela kota.  oprócz tego innym gadżetem który przyda się tuż przy kuwecie jest śmietnik, do którego będziecie wyrzucać  zużyty żwirek. Kuwety zamykane posiadają specjalne klamry które zabezpieczają górny element przed zrzuceniem, na przykład przez kocie łapki. Taka zwykła kuweta to koszt około 100 lub 150 zł.  Na rynku dostępne są też kuwety droższe wyposażone w różnego rodzaju inteligentne funkcje. Jedną z nich jest wbudowany czujnik zapachu który informuje właściciela o tym że trzeba posprzątać. Ponadto inteligentne automatyczne kuwety dla kota posiadając systemy dezodorujące, dzięki którym przestrzeń w kuwecie i dookoła niej jest czystsza. Inteligentna kuweta dla kota to koszt od 500 zł w górę.  to gadżet dla prawdziwych fanów kotów. Jeśli jesteśmy miłośnikami gadżetów Warto poszukać w sklepie zoologicznym zamykanego pudełka na żwirek. Dzięki temu nie będzie on wysypywał się z luźnego worka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here