wozek-dla-wiekszego-dziecka
fot. pexels

Wózek dziecięcy – jaki kupić?

Wraz z narodzinami dziecka, w naszym życiu nasze dotychczasowe poczynania zmieniają się o 180 stopni. Przy narodzinach potomka należy zaopatrzyć się w wiele niezbędnych rzeczy. Jedną z nich jest wózek dla dziecka, gdyż będzie on nieodłącznym elementem w codziennym życiu naszego niemowlaka. Bez niego ciężko sobie wyobrazić spacer czy wyjście do osiedlowego sklepu. Kiedyś nasze mamy oraz babcie miały bardzo proste wózki i nie miały w czym wybierać. Dzisiaj dzięki rozwoju technologii i odpowiedzią na wszelakie zapotrzebowania rodziców i dzieci, wybór jest tak duży, że nie wiemy na co się zdecydować.

Przy wyborze wózka dla dziecka ważne jest żeby zwrócić uwagę na rodzaje. Dla noworodka najlepszym rozwiązaniem będzie wózek głęboki. Zastosowaniem takiego modelu jest przewożenie niemowląt w pozycji leżącej. Zwykle te modele są trochę cięższe od innych. Charakteryzują się większym niż zwykle rozmiarem stelaża oraz dużymi kołami. Dzięki tym cechom tego typu wózka dla dziecka, będzie łatwiej zasnąć podczas spaceru.
W sytuacji gdy dziecko nauczy się już samodzielnie chodzić, można pomyśleć o spacerówce. Przy wyborze takiego wózka powinniśmy się zastanowić czy lepszy będzie solidny, czy lekki. Wózki spacerowe powinny mieć w swoim wyposażeniu daszek, które będzie chronił dziecko od słońca, wiatru bądź opadów.

jaki-wozek-kupic
fot. pexels

Fotelik samochodowy dla niemowlaka – jaki wybrać

Foteliki samochodowe 0-13 kg są przeznaczone dla noworodków i niemowląt. Jeśli decydujemy się na podróż z naszym maluchem, tego elementu nie może zabraknąć w naszym aucie. Fotelik samochodowy będzie odpowiadał za wygodę i bezpieczeństwo noworodka. Na co warto zwrócić uwagę wybierając fotelik samochodowy dla niemowlaka?
Fotelik samochodowy dla niemowlaka lepiej żeby był nowy, a nie używany. W wyglądzie takie foteliki mogą się niczym nie różnić. Natomiast przy wybieraniu modelu ze sklepu mamy gwarancję, że fotelik samochodowy dla niemowlaka będzie bezpieczny jeszcze kilka lat. Przy wyborze należy sprawdzić czy dany model będzie pasował do naszego auta. Należy dokładnie przymierzyć fotelik do siedzenia, tak aby był stabilny. Ważnym elementem będzie materiał, z którego będzie zrobiony fotelik samochodowy. Gdy malec wyrośnie z wkładki redukcyjnej dla noworodków, będzie ją dotykać buzią.

Wózek dla większego dziecka – jaki kupić?

Dla dziecka do 25 kg letnia spacerówka będzie za mała. Siedzisko w niej jest mniejsze, przez co nasze dziecko będzie odczuwać dyskomfort. Dzieci rosną jak na drożdżach, to wiemy nie od dziś, zatem trzeba zadać sobie pytanie, jaki wózek dla większego dziecka kupić? W takim wypadku należy szukać spacerówki z dużym siedziskiem, są one trochę cięższe i większe. Dzięki czemu są bardziej uniwersalne. Dzięki większemu stelażu mają lepszą amortyzację, a dzięki większej budce malec będzie miał bardziej komfortowe warunki do odpoczynku. Warto również sprawdzić czy dany model wózka dla dziecka posiada osłonę przeciw złej pogodzie. Dzięki niej będziemy mogli spacerować z potomkiem nie tylko latem czy wiosną.

jaki-wozek-dla-duzego-dzieckafot. pexels

Akcesoria do wózków – jakie warto mieć?

Wybór Akcesoriów w sklepie internetowym dla naszego malucha oraz nas, rodziców jest bardzo duży. Natomiast my skupimy się na tych obecnie najbardziej przydatnych. Zima jeszcze nas nie opuściła na dobre. Dlatego warto zadbać o to, żeby naszemu dziecku i nam było ciepło. Śpiworek do wózka, podobnie jak gniazdo dla niemowląt pomoże nam w utrzymaniu ciepła ciała naszego malucha. Natomiast jeśli nasz wózek nie posiada osłony przed opadami, warto pomyśleć o kupnie folii przeciwdeszczowej. Pogoda nawet w słoneczny dzień może nas czasami nieprzyjemnie zaskoczyć. Taką folię możemy mieć zawsze w bagażu wózka dla dziecka i wykorzystać gdy zacznie padać np. deszcz. Prowadząc wózek z dzieckiem, nierzadko musimy coś wyjąć z kieszeni czy otworzyć zamek błyskawiczny. Mając założone rękawiczki często te czynności są utrudnione bądź marnujemy czas na ich zdjęcie.

Rozwiązaniem, które idealnie sprawdzi się w tej sytuacji będzie mufka do wózka, którą zapinamy napami na rączce wózka. W ten sposób mufka będzie chronić nasze dłonie przed niekorzystną pogodą. Z zewnątrz jest pokryta nieprzemakalną warstwą materiału, natomiast w środku poczujemy miękki i ciepły materiał.

Łóżeczko turystyczne

Dużo podróżujesz? Jeśli tak to łóżeczko turystyczne może być dobrym pomysłem. Dziecko zawsze będzie miało miejsce do odpoczynku tuż przy rodzicach. Modeli łóżeczek turystycznych w sklepie internetowym znajdziemy bardzo dużo, jaki wybrać? To wszystko zależy od naszych możliwości. Jeśli posiadamy samochód z dużym bagażnikiem, to każdy model łóżeczek turystycznych zmieści się bez problemu. Natomiast drugą kwestią oczywiście jest to ile planujemy wydać. Płacimy tutaj za markę, jakość materiałów, i ilość funkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here