Zabawki dla 10 latka - jakie kupić
fot. pexels

Zabawki dla 10 latka – jakie kupić

Dzieci w wieku 10 lat przeżywają burzliwe okresy swojego życia, ale ich uwaga głównie skupia się na dobrej zabawie. Co kupić starszemu dziecku i czym się kierować przy wyborze prezentu, aby był rzeczywiście trafiony oraz powodował uśmiech na twarzy oraz poczucie satysfakcji? Gra planszowa, zestawy edukacyjne, gadżety elektroniczne? Czy może dobra książka. Wybór jest ogromny więc, jak się w tym wszystkim nie pogubić? Niezwykle ważne przy wyborze jest dobranie prezentu zgodnie z zainteresowaniami dziecka. Jeżeli od małego jest zafascynowane samochodzikami bądź koparkami, to niekoniecznie zabawki z innych kategorii sprawią mu dużo radości.

Zabawki edukacyjne dla 10 latka

Do rozwijania pasji w naszych pociechach, warto skorzystać z odpowiednich zabawek edukacyjnych, takich jak gry tematyczne. Wartymi również uwagi są zabawki nakierowane na daną tematykę, jak np. zabawkowy zestaw z narzędziami czy gitara zabawka. Ponadto zabawki mogą pełnić również funkcje edukacyjne, dzięki czemu nasze dziecko zacznie się rozwijać jeszcze szybciej. W tym wieku uwaga smyka jest bardzo łatwo rozproszyć, szczególnie jeśli jest ciekawy świata. Ponadto w tym okresie mózg dziecka jest jak gąbka, bardzo dużo wchłania informacji i szybko się uczy. Możliwe jest że dziś dziecko będzie zapalonym fanem piłki nożnej, za miesiąc natomiast będzie zafascynowane modelarstwem, bądź zaskoczy Cię znajomością samochodów, czy rodzajów chmur.

Pewnym wyborem, który przyniesie dużo zabawy dziecku będą klocki Lego. Jeśli smyk bawił się wcześniej innymi klockami, to zakup dziesięciolatkowi małego bądź dużego zestawu klocków Lego będzie dobrym pomysłem na prezent. Zestawów jest mnóstwo, wybierając zestaw warto pomyśleć żeby tematyka była jak najbardziej podobna do zainteresowań naszego dziecka.

Zabawki elektroniczne dla 10 latka

 Coraz częściej w dzisiejszych czasach dziesięciolatki mają dostęp do elektroniki. Czy to smartphone, tablet bądź laptop, dzieci uwielbiają elektronikę, często nawet obsługują je sprawniej od nas. Więc jeśli zauważyłaś/eś, że twój smyk lubi bawić się pilotem telewizora od konsoli do gier, klikać guziki na Twoim smartwatchu, to wybór opaski sportowej będzie świetnym pomysłem na prezent. Taka opaska ma wiele funkcji, takich jak minutnik, monitor pracy serca, godziny przespane czy wyświetlanie pogody, oraz wiele innych. Dla dziecka taki prezent będzie dodatkową motywacją do aktywności fizycznej. Dzięki funkcji liczenia kroków, dziecko będzie mogło analizować ile dziennie zrobiło kroków.

zabawki sportowe dla 10 latka
fot. pexels

Zabawki sportowe dla 10 latka

Chyba większość dzieci uwielbia się ruszać, dlatego warto pomyśleć o prezencie który łączyłby przyjemne z pożytecznym. Mogłoby się wydawać, że kupno rolek to kiepski pomysł na prezent dla dziesięciolatka, bo zimą i tak nie będzie miał warunków do jazdy. Chociaż warto zauważyć, iż obecnie śnieg zimą to rzadkość. Wybór w tym przypadku, będzie dobrym pomysłem. Na początek dziecku wystarczą zwykłe rolki. Jak nauczy się na nich jeździć i zarazi się do nich pasją, warto pomyśleć o zakupie lepszych rolek. Warto pamiętać aby rolki były regulowane, dzięki temu dziecko uniknie niepotrzebnych przykrości związanych z koniecznością wymiany sprzętu. Należy również pamiętać o zakupie kasku dopasowanego do głowy naszego dziecka tak aby bezpiecznie mogło się bawić. Zwróćcie uwagę również na jakość, przed zakupem warto przeczytać opinię użytkowników.

Hoverboard to elektryczna deskorolka i świetny gadżet do rozwijania umiejętności koordynacyjnych i utrzymywania równowagi naszego dziecka. To świetny pomysł na prezent urodzinowy dla dziesięciolatka, ponieważ jest bardzo modny. 

Deskorolka, chyba wszystkim dobrze znana. Jeżeli nasze dziecko uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu, to deskorolka będzie świetnym pomysłem na prezent dla dziesięciolatka. Przy wyborze deskorolki, warto sprawdzić jej konstrukcję oraz kółka. Należy również pamiętać o zakupie kasku dopasowanego do głowy naszego dziecka tak aby bezpiecznie mogło się bawić.

Zabawki dla 10 latka - jakie kupić
fot. pexels
Książeczki dla 10 latka

Dziesięciolatki potrafią już płynnie czytać, więc nie będą miały problemu z książką. Pozostaje jeszcze pytanie jaki tytuł wybrać spośród setek tytułów. Jedną z polecanych dla dziesięciolatków serii jest Kapitan Majtas. Głównymi bohaterami serii są George i Harold. To małe rozrabiaki. które wymyśliły sobie superbohatera – Kapitana Majtasa. Ciekawa i zabawna, zawierająca wiele ciekawych rysunków lektura, którą dziecko po przeczytaniu po czuje niedosyt. Bajek dla dzieci w wersji książkowej jest mnóstwo, warto wybrać związaną z jego ulubioną postacią z filmu bądź bajki. Oglądanie jej sprawi dziecku wielką radość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here