Zabawki dla 5 latka - jakie kupić?
fot. pexels

Zabawki dla 5 latka – jakie kupić?

 

Pięciolatek jest pełen energii niemalże cały dzień. Okresy spacerów w wózku dla dzieci już minęły. Pokazuje to zarówno w aktywności ruchowej oraz umysłowej. Dziecko w tym okresie jest niezwykle zainteresowane otoczeniem i wszystkimi przedmiotami bądź zjawiskami w nim się znajdującym. Przez co naturalne jest to, że dziecko zaczyna być coraz bardziej ciekawe i zadaje coraz więcej mniej lub bardziej trudnych pytań. Dla rodziców to bardzo ciężki kawałek chleba.  Dziecięca wyobraźnia jest ogromna, dlatego w tym okresie przydadzą się różnego rodzaju produkty takie jak zabawka interaktywna dla dziecka. Nie tylko pomogą znaleźć odpowiedź na różne pytania, ale także pozwolą dziecku na naukę wielu nowych umiejętności. Zabawka dla pięciolatka łączy przyjemne z pożytecznym. Taką właśnie formę powinna pełnić zabawka – bawić i uczyć. Dla rodziców jest to chwila odpoczynku, a dla dziecka świetna zabawa połączona z nauką.

Zabawka interaktywna dla 5 latki – na co zwrócić uwagę?

Rodzic powinien wziąć pod uwagę potrzeby jak i zainteresowania swoich dzieci. Należy pamiętać, że dzieci w wieku 5 lat posiadają już pewne umiejętności, których nie wolno zaprzestać rozwijać. Smyki są wtedy bardzo ruchliwe i posiadają niemalże nieskończone pokłady energii. Dlatego wartym zainteresowania będą przedmioty takie jak piłka, rower lub deskorolka.

Zabawka dla 5 latka to także produkt, który pomoże rozwijać umiejętność czytania i pisania. Książeczki, które pomimo istniejących nowoczesnych technologii oraz urządzeń, są cały czas niezastąpione. Książki opowiadają różne historie, fantastyczne motywy, losy superbohaterów, pobudzają wyobraźnię dzieci. W tym wieku smyki mają bardzo dobrą pamięć, dlatego ważne jest aby w trakcie zabawy się rozwijały.

Kreatywne zabawki dla 5 latka

Klocki to jedna z ulubionych zabawek dla dzieci. Pozwala im myśleć i tworzyć wedle ich własnej wyobraźni. Budowanie nigdy się nie kończy, smyki mają niesamowicie dużo pomysłów. Im więcej różnych klocków tym lepiej. Ważne przy wyborze klocków jest aby sprawdzić ich jakość oraz opinie użytkowników. Klocki powinny być dobrej jakości, poza tym powinny lekko się składać. Polska marka Blocki ma w swojej ofercie wiele zestawów do złożenia. Klocki te posiadają bardzo ładne kolory i łatwo się składają. Nie ma problemu z odczepieniem się od siebie klocków, jak to bywa w odróżnieniu od klocków chińskiej produkcji. Klocki Blocki dla pięciolatka kupicie w wersji 3+ (duże elementy) i 6+ (małe elementy), dodatkowo w sprzedaży są zestawy z elementami dla dziewczynek (w kolorze różowym)  oraz dla chłopców (wojsko,samochody,kosmos). 

Dobble Kids Junior – gra towarzyska dla dzieci i dorosłych

Dobble Kids Junior to niezwykle popularna gra karciana, w której najmłodsi mogą zagrać z rodzicami. Sposobów na grę w Dobble jest wiele, co czyni ją bardzo atrakcyjną w swojej prostocie. Najprostszy wariant gry wygląda następująco. Karty tasuje się i rozdaje graczom, jedną kartę wykłada się na środek stołu. Zadaniem graczy jest najszybsze odkrycie, który obrazek jest taki sam jak na ich karcie i na karcie na stole. Osoba, która odnajdzie połączenie, mówi je głośno i kładzie własną kartę na stos. Czynności te dalej wyglądają tak samo. Wygrywa ta osoba, która najszybciej pozbędzie się wszystkich kart. Dobble (wersja dla najmłodszych dzieci) dostarczy Wam oraz Waszym dzieciom mnóstwo wrażeń, wymaga sprytu, refleksu i spostrzegawczości. Zasady tej gry są dziecinnie proste, natomiast, żeby wygrać trochę trzeba się skupić.

Gry memory

Dlaczego gry memory to jedna z najpopularniejszych rozrywek dla starszych i młodszych dzieci? Prostota gry, skuteczny trening koncentracji i pamięci. Gry pamięciowe poza tym że pomagają się rozwijać, dobrze sprawdzają się jako gra towarzyska. Niezależnie od wieku, w memory może grać każdy, nawet dziadek z wnukiem. Dlatego rodzinna kolekcja gier planszowych powinna zawierać przynajmniej jeden egzemplarz gry pamięciowej. Zdrowa rywalizacja zawsze buduje chęć wygrania, poza nią gry pamięciowe doskonale zabijają nudę.

Zabawki edukacyjne dla 5 latka
fot. pexels

Zabawki edukacyjne dla 5 latka

Gry, układanki i puzzle przestrzenne inspirują do zabawy, która ma wielkie znaczenie podczas rozwoju naszego dziecka. Zabawki edukacyjne dla pięciolatka pozwolą na wspólne spędzanie czasu całą rodziną. Przy wyborze układanek bądź puzzli dla dziecka w tym wieku powinniśmy się kierować niezbyt dużą liczbą elementów. Ważniejsza od rozwijania umiejętności ręka – oko, u dziecka będzie tutaj dobra zabawa. Ponadto warto wybrać takie puzzle, które będą związane tematycznie z zainteresowaniami naszego dziecka. Przysporzy mu to wiele radości, gdy zobaczy swoją ulubioną postać stworzoną z wielu różnych elementów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here