jakie-akcesoria-dla-biegacza-co-kupic
fot. pexels

Jaką matę kupić do domowej jogi?

 

Trening duszy i ciała jest pełny, dzięki niemu będziemy czuć się dobrze mentalnie i fizycznie. Przy gimnastyce ważne jest aby ubrać się wygodnie, tak aby każdy nasz ruch wykonywany był w pełni swoich możliwości. Dlatego najlepiej założyć na siebie bezszwową bieliznę sportową, która dzięki swojej elastyczności i braku szwów nie będzie nas ograniczać.
Oprócz stroju treningowego, ważne jest również odpowiednie przygotowanie miejsca, w którym będziemy uprawiać ćwiczenia. Powinniśmy poszukać sportowe gadżety, dzięki której części ciała na których będziemy się opierać nie będą narażone na niepotrzebny ból. Przy wyborze maty do jogi, najważniejszymi aspektami, na które powinniśmy zwrócić uwagę są jej rozmiar, przyczepność oraz stabilność. Wielkość maty powinna być dostosowana do naszych rozmiarów, tak abyśmy mogli swobodnie położyć się na niej na plecach i mieć pozostawione jeszcze kilkanaście centymetrów. Dobra mata do jogi, dzięki swojej budowie nie będzie się przesuwać. Ponadto powinna być stabilna więc nie może być za gruba. Ta druga cecha jest bardzo ważna przy ćwiczeniach na równowadze.

 

jakie-sprzet-sportowy-kupic
fot. pexels

 

Akcesoria do ćwiczenia w domu – co warto kupić?

Gdy siłownie są zamknięte, a za oknem pada śnieg lub deszcz, nie pozostaje nam nic innego jak trening w domu. W jakie akcesoria warto się zaopatrzyć aby aktywność fizyczna była dla nas przyjemniejsza i efektywniejsza? Najważniejszy będzie strój treningowy, warto pomyśleć o tym aby było w nim nam wygodnie oraz żeby materiał oddychał. Legginsy sportowe czy bezszwowa bielizna sportowa sprawdzi się tutaj bardzo dobrze. Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego stworzony będzie nasz strój sportowy. Do treningu domowego najlepiej zdadzą się tkaniny z wysoką zawartością polipropylenu. Jest on lekki i nie wchłania wilgoci.

Hantle, to najpowszechniejsze i zarazem najczęściej stosowany przedmiot podczas treningu. Zależnie od naszych predyspozycji, powinniśmy wybrać ciężarki dostosowane do naszych potrzeb. Wybierając hantle do domu lepiej wybrać takie, które są stworzone w całości lub posiadają zakończenia z tworzywa sztucznego, dzięki czemu nie uszkodzimy nimi czegoś w domu.

Mata do jogi to kolejny przykład prostego, ale przydatnego przyrządu do ćwiczeń. Oczywiście możemy ćwiczyć na dywanie, lecz takie metody są raczej niewygodne. Podczas treningu na macie nie będziemy mieli szansy się otrzeć o dywan. Ponadto przyrząd ten odizoluje nas od zimnej podłogi.

Przydatnym akcesorium będzie zegarek. Każdy trening powinien mieć określoną długość.
Przyrządem do mierzenia czasu może być zwykły zegarek ścienny. Jednak opaska sportowa sprawdzi się tutaj lepiej niż smartphone, gdyż często strój sportowy nie posiada kieszeni. Smartband jej nie potrzebuje, a dzięki jego funkcją dowiemy się m.in. ile kalorii spaliliśmy.

Ekspander to urządzenie, które w połączeniu z hantlami pozwoli nam na ogromną liczbę ćwiczeń oraz będzie idealnym uzupełnieniem domowej siłowni. Ceny ekspanderów są bardzo niskie, więc to jedno z akcesoriów, które warto nabyć.

 

Aplikacje z profesjonalnymi treningami do ćwiczenia w domu – jaką kupić?

 

Aplikacje do ćwiczeń pomogą nam dotrzeć do wyznaczonego celu, dodatkowo monitorując nasze dotychczasowe dokonania. Aplikację Fitness powoli zastępują rolę osobistych trenerów. Co prawda wiedza takich osób jest dużo większa od informacji udostępnionych w aplikacjach, to dla osób, które chcą poćwiczyć rekreacyjnie jest to dobre rozwiązanie. Większość aplikacji jest darmowa, natomiast żeby uzyskać do nich pełny dostęp trzeba wykupić wersję premium. Jest to koszt zdecydowanie mniejszy niż wynajęcie trenera osobistego wraz z karnetem na siłownie. Wybór aplikacji zależy od waszych oczekiwań. Jeżeli chcecie poprawić swoją sylwetkę lub kondycje to aplikacja JEFIT Workout Exercise Trainer będzie dobrym wyborem. Dostępne w niej jest ponad 1300 ćwiczeń pokazanych w formie animacji i dokładnie opisanych. Natomiast jeśli interesuje was trening z prawdziwym trenerem, to aplikacja Workout Trainer może was zainteresować. Zawiera setki ćwiczeń pokazywanych krok po kroku przez profesjonalistów, których rady usłyszymy w tej aplikacji.

jaki-stroj-sportowy-kupic
fot. pexels

Odpowiedni strój do ćwiczeń w domu – jaki kupić?

Przed zaczęciem uprawiania sportu, warto zadbać o to aby nasz strój treningowy był wygodny. Komfort ćwiczeń jest bardzo ważny. Oczywistym będzie, że legginsy sportowe i koszulka z polipropylenu sprawdzą się tutaj idealnie. Tkaniny z tego materiału są bardzo wytrzymałe i lekkie, a co najważniejsze nie chłoną wilgoci oraz dzięki kanalikom kapilarnym odprowadzają wodę poza tkaninę, dzięki czemu podczas wysiłku skóra pozostaje sucha. Warto również zadbać o wygodne buty do biegania dla sportowca Ważne by były lekkie i elastyczne, tak aby były dopasowane do naszej stopy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here