lozeczko turystyczne - jakie kupic
fot. pexels
wyprawka-dla-niemowlaka-co-kupić?
fot. pexels

Kosz mojżeszowy – bestseller polecany przez celebrytki

 

Ostatnio zupełnym hitem okazał się kosz Mojżeszowy, wśród łóżeczek dla niemowląt wyróżnia się na tle innych leżysk. Jego funkcjonalność w parze z tym jak dobrze się prezentuje, przyczyniła się aby z powrotem wrócił do trendów mody. Kosz Mojżeszowy to najprościej mówiąc malutkie łóżeczko na płozach. Jedną z funkcji jest możliwość bujania niemowlęta w koszu Mojżeszowym, dzięki czemu nie musimy brać dziecka na ręce. Dziecko będzie się czuć bezpiecznie, dzięki bujaniu usypianie naszej pociechy stanie się jeszcze prostsze. Ponadto leżysko jest lekkie, przez co możemy je przenieść bez problemu tam gdzie tylko chcemy. Rozmiary kosza Mojżeszowego są na tyle małe, że zmieści się ono np. obok łóżka rodziców, dzięki czemu w nocy nie będziemy musieli specjalnie się podnosić. Poza funkcjonalnością leżysko to zależnie od modelu i wykonania będzie cieszyć oko. Ręcznie tworzone drewniane kosze Mojżeszowe to coś co z pewnością przykuje wzrok wszystkich, którzy je widzą po raz pierwszy.

 

jaki_kosz_mojzeszowy_wybrac?
fot. pexels

Fotelik samochodowy – jaki wybrać?

 

Pierwsza podróż z dzieckiem dla młodych rodziców może być ciężka i stresująca.

Należy zadbać o to aby dziecko nie przestraszyło się nowego otoczenia. Zabierzmy ze sobą coś co lubi i co na pewno odwróci jego uwagę, np. smoczek czy butelkę z mlekiem Warto również pamiętać o właściwym wyborze fotelika samochodowego dla dziecka. Na rynku jest bardzo dużo modeli, różnią się one między sobą ceną, marką i funkcjami, które posiadają. Dzielą się również na grupy wiekowe i wagowe. Dla niemowląt w wieku od 6-12 miesięcy są specjalne foteliki, które montujemy tyłem do kierunku jazdy. W ten sposób położone dziecko będzie bezpieczne, a główka nie będzie opadać. Dla nieco starszych dzieci 3-5 lat czy ważących od 9-18 kg foteliki montowane są przodem. Zależnie od modelu dziecko może być przypięte do fotelika, zaopatrzonego w specjalną osłonę tułowia dziecka, za pomocą pięciopunktowych pasów bezpieczeństwa.

 

Łóżeczko turystyczne – jakie kupić?

 

Na wakacjach czy w podróży, aby cieszyć się pełnią wygody i swobody, warto zadbać aby nasze dziecko miało jak najlepsze warunki do odpoczynku. Łóżeczka turystyczne idealnie sprawdzą się przy wyprawce dla niemowlaka. Do podróży powinniśmy wybrać łóżeczka turystyczne pop up, charakteryzują się niską wagą ok. 2 kg. Są bardzo poręczne i można je bardzo szybko złożyć. Ponadto nie zajmą w naszym bagażniku dużo miejsca. Przez co możliwe jest zabranie takiego łóżeczka nawet do samolotu.

Schronienie dla malucha na pikniku w słoneczny dzień czy w hotelowym pokoju, gdzie będzie miał zacienione miejsce, jest bardzo ważne i umożliwi maluchowi odpoczynek. Czy warto kupić łóżeczko turystyczne? Można je wozić zawsze w samochodzie, więc kiedy dziecko jest zmęczone, leżysko jest pod ręką. Ważne żeby dziecko czuło się zawsze bezpiecznie.

 

jakie_lozeczko_turystyczny_wybrac?
fot. pexels

Gniazdo niemowlęce – czy warto kupić?

Akcesoriów do łóżeczka niemowlęcego jest naprawdę dużo. Wszystkie może nie są potrzebne aby nasze dziecko mogło w spokoju zasnąć, ale z pewnością ułatwią zaśnięcie.

Gniazda, otulacze, śpiworki to dodatki, nad którymi warto się zastanowić przy aranżacji pokoju dziecka tudzież samego łóżeczka. Gniazdo niemowlęce pozwoli dziecku poczuć się bezpiecznie i wygodnie, można je położyć w kojcu lub na podłodze. Natomiast gdy posiadamy już dobre łóżeczko i widzimy że dziecku jest w nim dobrze, toteż kupno takiego gniazda jest raczej zbędne.

 

Oczyszczacz powietrza do pokoju dziecka – jaki kupić?

 

Powietrze w pokoju dziecka powinno być świeże i wolne od jakichkolwiek zabrudzeń. Noworodki posiadają bardzo niską odporność, przez co zaniedbanie czystości powietrza w ich pokoju może im zaszkodzić. Efekty możemy zobaczyć po latach, gdy zauważymy u dziecka problemy z oddychaniem, kichanie bądź katar. Dlatego w pokoju, w którym śpi nasz niemowlak powinniśmy co jakiś czas wietrzyć pokój. Też nie za często gdyż temperatura powinna być mniej więcej stała, aby nasze dziecko się nie zgrzało lub zaziębiło. W przypadku jeżeli mieszkamy w rejonie, gdzie w powietrzu unosi się smog i warunki atmosferyczne nie sprzyjają naszemu zdrowiu nie powinniśmy otwierać okien. Oczyszczacz powietrza sprawdzi się w tej sytuacji doskonale. Ważne jest żeby oczyszczone powietrze nie zawierało żadnych toksycznych substancji. O efektywności decydują przede wszystkim rodzaj wykorzystywanych filtrów. W dobrym oczyszczaczu powietrza nie powinno zabraknąć filtru HEPA, który odpowiada za usuwanie z powietrza pyłów, roztoczy, wirusów oraz bakterii.
Niemniej filtr węglowy jest równie ważny gdyż poza oczyszczaniem powietrza z brudnych zapachów, usuwa również lotne związki organiczne, zanieczyszczenia gazowe oraz brzydkie zapachy 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here