plecak dla ucznia
fot. pexels

Plecak na laptopa – jaki kupić?

 

Coraz częściej studenci i uczniowie mają w swoich plecakach laptopy i notebooki. W związku z tym powstała potrzeba posiadania plecaka na laptop. Czym charakteryzuje się taki plecak? Przede wszystkim jest wodoodporny – zarówno jego tkanina nie chłonie wody, jak i zamki, które są na tyle szczelne, że nie przepuszczają wody. Same zamki są zwykle dodatkowo chronione materiałem który na nie nachodzi. Plecak na laptopa posiada kieszeń na sam komputer, zapinaną na rzep. Dzięki temu jest on sztywno umiejscowiony we wnętrzu plecaka, co chroni go przed uszkodzeniami i porysowaniem. Dodatkowo taki plecak posiada mniejsza kieszeń z uchwytami na długopisy i ołówki, czyli przedmioty, które są niezwykle przydatne w pracy. Dobrej jakości plecak na laptopa posiada również regulowane uchwyty i wyprofilowane plecy z siateczką, dzięki której nie pocą nam się plecy, szczególnie latem. Nowoczesne plecaki posiadają też wbudowaną wtyczkę USB, dzięki której podłączymy np. słuchawki do ładowania przy pomocy power banka. Niesamowitym hitem jest plecak z wbudowanym panelem słonecznym, dzięki któremu możemy naładować sam power bank. Ceny dobrych plecaków na laptopa zaczynają się od ok. 150 zł i kończą na kilku tysiącach.

Kupując plecak na laptopa dla ucznia warto dostosować jego wielkość do wzrostu i wagi dziecka. Do samego środka takiego plecaka zmieści się notes lub kilka zeszytów, jednak trzeba pamiętać, że umieszczenie w nim całego zestawu książek nie będzie możliwe. W takich plecakach są też boczne kieszonki z siateczki, w których możemy umieścić jedzenie czy picie. Dzięki temu laptop jest zabezpieczony przed zalaniem.

plecak do sszkoły
fot. pexels

Plecak dla ucznia – jaki kupić?

 

Plecak dla ucznia powinien być lekki i pakowny. Wybierając odpowiedni tornister powinniśmy zwrócić uwagę na wagę plecaka oraz rozmiar uwzględniając wiek, wagę i wzrost dziecka. Dzieci niestety często nie szanują przedmiotów, więc plecak dla najmłodszych powinien być wytrzymały na uderzenia i otarcia. Istotnym elementem są plecy plecaka – wyprofilowane i uniemożliwiające garbienie, wzmocnienie w postaci usztywniacza to obowiązkowy element tornistra do szkoły. Pakując plecak z książkami warto pamiętać o tym, żeby cięższe elementy (na przykład większe i grubsze książki) wkładać bliżej pleców. Sam plecak powinien ważyć jak najmniej (na rynku znajdziemy plecaki szkolne o wadze do 1kg). Natomiast maksymalne obciążenie tornistra nie powinno przekraczać 10% wagi ciała dziecka. Plecaki dla dzieci są wyposażone w różnego rodzaju przegródki i schowki, dzięki czemu umieszczone w nim przedmioty (książki, zeszyty, piórnik, słuchawki, lunchbox) są stabilne i nie latają. To bardzo ważne nie tylko z uwagi na ryzyko zniszczenia, ale również ze względu na kręgosłup dziecka.

plecak do szkoły
fot. pexels

Plecak turystyczny – jaki kupić?

 

Rynek gadżetów turystycznych ma w swojej ofercie szereg udogodnień na każde warunki pogodowe i na każde przygody. Inny plecak założymy idąc w góry, a zupełnie inny udając się na pływanie łodzią. Dlatego tak bardzo ważne jest dokładne porównanie plecaków i sprawdzenie, czy wszystkie jego funkcje będą nam przydatne i czy czegoś w nim nie brakuje. Plecak turystyczny powinien być na pewno wodoodporny i wyposażony w różnego rodzaju schowki, kieszonki i uchwyty, które pomieszczą ekwipunek wędrowca.

 

Plecak czy torba – co jest lepsze?

Osoby lubiące piesze wędrówki (np. górskie) wybiorą plecak, który zakładają na ramiona i wędrują. Swobodne ręce, które mogą trzymać dodatkowo kijki i wodoodporny plecak, który pomieści wszystko. Natomiast osoby idące na trening do osiedlowej siłowni wybiorą wygodną i poręczną torbę na jedno ramię. Wszystko jest zatem zależne od naszych potrzeb. Warto jednak pamiętać, że dzieci (szczególnie w okresie wczesnoszkolnym) nie powinny nosić toreb na jedno ramię, gdyż wpływają one negatywnie na postawę ciała dziecka. Hitem sprzedażowym jest plecak-walizka, czyli plecak z wyciąganą rączką i kółkami, który może być ciągnięty, jak klasyczna walizka. Transport takiego plecaka jest łatwy i przyjemny dla dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here