Jak samodzielnie odnawiać odzież?

0
1485

Rękodzieło to dzisiaj popularna forma spędzania wolnego czasu. Decoupage i scrapbooking to techniki, którymi interesuje się coraz więcej osób. Popularne staje się również farbowanie tkanin. Jak dać swoim ubraniom nowe życie? Jakie farby do tkanin to umożliwią? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Drugie życie starych ubrań

Każdy z nas ma w swojej szafie jakieś nieużywane ubrania. Niektóre są już nieco podniszczone, inne zupełnie nowe i nigdy nie założone. Część z nich wyszła z mody, a część po prostu przestała nam się podobać. Tym wszystkim ubraniom można jednak dać nowe życie. Mitem jest, że nieużywane spodnie lub bluzki nadają się tylko i wyłącznie na śmietnik. W jaki sposób je odświeżyć i sprawić, że znów będą modne? Da się tego dokonać przy użyciu specjalnej farby do tkanin. Takie akcesoria dostępne są w specjalistycznych sklepach z artykułami do rękodzieła.

Jakie farby do tkanin warto kupić?

Do farbowania tkanin nie można użyć dowolnych farb. Należy skorzystać ze specjalistycznych, dedykowanych temu produktów. Farby do tkanin przeznaczone są tylko i wyłącznie do ozdabiania tekstyliów użytkowych. Takie farby nie wywołają jakichkolwiek alergii i innych dolegliwości skórnych. To również bezpieczne i nietoksyczne dla skóry produkty, które jednocześnie oferują wysoką jakość oraz niesamowitą wręcz trwałość koloru. Chodzi bowiem o to, by ubrania dobrze wyglądały, a jednocześnie efekt był trwały. Nie chcemy przecież aby wykonana ozdobna zmyła się po pierwszym praniu.

Praktyczne farby do tkanin

Specjalistyczne farby do tkanin, takie jak np. https://www.creativehobby.pl/pol_m_decoupage_farby-do-rekodziela_farby-do-tkanin-351.html są absolutnie niezawodne. To produkty stworzone na bazie wody. Poszczególne ich wersje zostały wysoko napigmentowane, dzięki czemu łatwo się je rozprowadza, a jednocześnie od razu są gotowe do użycia. Nie trzeba ich rozcieńczać, mieszać i poddawać jakiejkolwiek obróbce. Co również istotne, farby do tkanin są na tyle gęste, że nie ma potrzeby aplikowania kilku warstw. Wystarczy zrobić to raz. Na pewno intensywność koloru będzie odpowiednia. Takie farby mogą być nakładane na tkaninę przy użyciu różnorodnych narzędzi, w tym pędzli i gąbek.

Szeroka gama kolorów

W specjalistycznych sklepach z akcesoriami do rękodzieła można znaleźć farby do tkanin w różnorodnych kolorach i pojemnościach. Dostępne są niewielkie tubki po 20 mililitrów, jak i większe po 80 mililitrów. Ich założenie jest jednak takie, aby wykorzystać je do jednorazowego barwienia tkanin. Farby do tkanin można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Te drugie oferują jednak często znacznie szerszy wybór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here