Wzbogać swoje śniadania i chudnij

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Daje nam energię na cały poranek, a także początkową fazę południa. Często jednak jest przez nas zaniedbywany. Głównie ze względu na szybki tryb życia, poranne obowiązki z przygotowaniem do pracy, siebie i partnera, a także dzieci do szkoły. Jemy w pośpiechu i często to, co akurat uda nam się przygotować w kilka minut. A potem czujemy się ociężali i tyjemy. Czy da się tego jakoś uniknąć? Jakie śniadanie na odchudzanie i zdrowy styl życia jest najlepsze?

Odpowiednia organizacja czasu to pierwszy warunek. Wszyscy doskonale rozumiemy, jak mało czasu mamy rano przygotowując się do pracy zarobkowej, ale to jeszcze nie znaczy, że mamy przez to zaniedbywać swoje zdrowie. Otyłość prowadzi przecież do wielu niebezpiecznych i przewlekłych chorób, obniża również długość życia. Po co sobie gotować taki los, skoro można od razu zająć się zmianą trybu życia i przygotowywanych przez nas śniadań?

Zróbmy więc sobie listę. Taka listę jak lista zakupów, a tym że niech dotyczy ona preferowanych przez nas śniadań. Jeśli uda nam się wcześniej określić, co będziemy jedli, łatwiej będzie nam również przygotować taki posiłek w czasie porannego pośpiechu. Niezależnie od tego, czy będą to zwykłe kanapki, jajecznica czy naleśniki i owsianka.

No dobrze, ale co jeść, by śniadanie było zdrowe, smaczne i nie tuczyło? Jeśli jesteś fanem pieczywa, to zdecydowanie powinieneś kupować to z pełnego przemiału – całkowicie razowe albo z dużą ilością mąki razowej. Do tego wprowadź do swoich kanapek dużo warzyw albo kładąc je bezpośrednio na kanapkę, albo przygotowując pełnowartościową sałatkę. Możesz ją spokojnie zrobić dzień wcześniej wieczorem, a rano tylko odpowiednio wcześnie wyjąć z lodówki, by nie była zimna, ale komfortowa w jedzeniu. Taką sałatkę możesz również z powodzeniem zapakować w pojemnik i zabrać do pracy.

Przejrzyj przepisy w internecie. Możesz zamiast wędlin kłaść na kanapki pasty warzywne, humus czy pastę z fasoli czy czarnych oliwek. Choć wydaje się, że takie pasty są bez smaku, to odpowiednie ich przyprawienie sprawi, że zasmakują praktycznie każdemu. A jeśli ich nie lubisz, zawsze rano możesz wykorzystać owoce z owsianką. To bardzo pożywne i zdrowe śniadanie, które da Ci dużo energii. Wystarczą do tego płatki owsiane, odrobina mleka (zwykłego lub np. kokosowego), a także owoce (w zależności od tego jakie lubisz i jakie są akurat dostępne w sklepie). Taką owsiankę również przygotować możesz wcześniej, nawet na parę dni do przodu, a potem po prostu wyciągać ją z lodówki czy zamrażalnika. Porcjuj sobie owoce, mróź je, a potem dodawaj do nich owsianki i mleka i śniadanie gotowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here