generator-pary-jaki-kupic
fot. pexels

Jaką parownicę do domu kupić?

Wiele z nas nie lubi prasować tak często, jak robiły to nasze matki. Ubrania szyte są coraz częściej z tkanin, które się nie gniotą, więc lekceważymy kwestię prasowania. A przecież sam proces prasowania nie tylko wygładza tkaniny, ale przede wszystkim dezynfekuje ubrania, dezodoruje i przy odpowiednio wysokiej temperaturze zabija bakterie. Dla tych, którzy nie lubią używać żelazka poleca się kupno wygodnej i nowoczesnej parownicy. To stosunkowo nowy trend wśród akcesoriów dla gospodarstwa domowego. Na rynku można dostać najzwyklejszą parownicę za 100 zł. Jej parametry (tak, jak ilość produkowanej pary na minutę) nie będą wysokie, ale można wtedy sprawdzić, czy jest to urządzenie dla nas, czy też nie. Zwykle w zestawie z samą szczotką parującą dostajemy różnego rodzaju końcówki dostosowane do prasowania rozmaitych tkanin. Kupując parownicę warto zwrócić uwagę również na jej czas nagrzewania. Prasując ubranie należy pamiętać o ochronie dłoni (do zestawi zwykle dodawane są ochronne rękawice). W dobrych sklepach internetowych z małym AGD dostaniemy parownice turystyczne, które zmieszczą się w każdej walizce. Są one dobrym pomysłem na prezent. Niektóre parownice posiadają automatyczny wieszak ze stacją dokującą – to zdecydowanie ułatwia prasowanie rozłożonych koszul, bluzek czy sukienek.

Jaką szafę suszącą kupić?

Dla wielu konsumentów hasło szafa susząca to w dalszym ciągu temat nieznany. Jednak producenci sprzętów elektronicznych i małego AGD stają na rzęsach, żeby wymyślić kolejne produkty ułatwiające życie w gospodarstwie domowym. Samsung wprowadził na rynek szafę odświeżającą AirDresser. Jest to nietypowy mebel z półki premium, który odświeża i dezynfekuje ubrania. Wystarczy włożyć je do środka i uruchomić urządzenie, które w krótkim czasie odświeży nasze ubrania bez konieczności prania ich w pralce. Takie odświeżanie sprawia, że nie musimy prać i prasować ubrania po jednym użyciu. Sam proces suszenia jest delikatny i bezpieczny dla tkanin. Jest to jednak produkt dla zamożnych klientów.

suszarka-na-pranie-jaka-kupic

Jaki system do prasowania kupić?

Jeśli jesteśmy miłośnikami nowinek technologicznych i lubimy mądre rozwiązania, a przy tym lubimy prasować (dla wielu osób to zajęcie odprężające), to warto sprawdzić system do prasowania. To specjalne multifunkcjonalne deski do prasowania, wyposażone w dodatkowe opcje ułatwiające prasowanie. Sprawdzają się tam, gdzie musimy prasować dużo i często. Dzięki temu nasze prasowanie jest szybkie, efektywne i przede wszystkim przyjemne. Systemy do prasowania są wyposażone w udogodnienia takie, jak: generator pary czy ruchomy blat ułatwiający prasowanie zarówno poziomo, jak i pionowo. Dzięki temu możemy dostosować stanowisko prasowania do swoich potrzeb. Systemy posiadają odpowiednio długie kable, które nie krępują ruchów i pozwalają nam prasować duże tkaniny (jak pościel). Tego typu rozwiązania nie sprawdzą się w przypadku małych mieszkań – zwykle zajmują sporo miejsca.

Jaki generator pary wybrać?

Szukając idealnego generatora pary dla siebie warto zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd, ale przede wszystkim na funkcjonalność. Długość kabla ma bardzo duże znaczenie – im dłuższy, tym swobodniejsze ruchy będziemy mogli wykonywać. Kolejnym aspektem jest wielkość pojemnika na wodę – im większy, tym dłuższe będzie prasowanie bez dolewania, dzięki temu nie będziemy musieli przerywać całego procesu. Trzecią rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest ilość wytwarzanej pary na minutę (im większa liczba, tym szybsze i skuteczniejsze prasowanie) oraz na czas nagrzewania. Niektóre nagrzewają się nawet w 30 sekund, a inne dłużej. 

parownica-jaka-kupic
fot. pexels

 

Suszarki do ubrań – jaką kupić?

Wielkość i funkcjonalność tradycyjnych suszarek do ubrań aktualnie znacznie odbiega od tych, które były dostępne na rynku jeszcze kilka lat temu. Wykonuje się je z wytrzymałych i przyjemnych w dotyku materiałów. Jednak są one już teraz czymś znacznie więcej niż podłużnymi prętami na ubrania. Producenci wyposażają je w teleskopowe “sznurki” czy w uchwyty dedykowane do zawieszania wyłącznie skarpetek czy bielizny bezszwowej. Dzięki temu pojedyncze i drobne ubrania nie plączą się z większymi i nie spadają podczas wieszania czy zdejmowania prania. W dobrych sklepach z małym AGD znajdziemy suszarki do małych mieszkań (np. do zawieszenia na grzejniku), jak i te do dużych, dla wieloosobowych rodzin (z możliwością dodatkowego wydłużenia).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here